Rampula se chtěl mstít a jen se ztrapnil, píše Česká pozice

25.02.2012 14:40

Vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula se vrátil do funkce a bylo jasné, že se bude mstít. Ale nakonec se podle serveru Česká pozice spíše ztrapnil.

Rampula se chtěl mstít a jen se ztrapnil, píše Česká pozice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil
reklama

Rampulův náměstek Libor Grygárek měl být na nemocenské a po návratu najít svou kancelář jinak uspořádanou. A Rampula poté na kamerách identifikoval svého předchůdce Stanislava Mečla. Nejhorší ovšem podle serveru je jeho další postup.

Žalobníček zvoneček

Státní zástupce svolal tiskovou konferenci a vše oznámil médiím ještě dřív, než vůbec podal trestní oznámení. „Rampula věc fatálně uspěchal. Nyní bude důležité, zda prokáže, že Mečla vůbec požádal o vysvětlení této události. Neprokáže-li to nade vší pochybnost, bude muset okamžitě nastoupit Národní bezpečnostní úřad a Rampulovi do vyšetření pozastavit platnost bezpečnostní prověrky pro podezření, že vyzradil utajované informace,“ píše Česká pozice.

„Ukáže-li se, že Rampula informace o policejní akci, kterou návštěva Grygárkovy kanceláře byla, měl, a přesto uspořádal tiskovou konferenci, měl by o bezpečnostní prověrku neprodleně přijít a mělo by být proti němu zahájeno trestní řízení. Avšak ani v případě, že k policejní operaci po svém předchůdci nedostal žádnou relevantní informaci, nebyl oprávněn – žalobníček zvoneček – věci vyzvonit. Měl je nejprve důkladně prošetřit,” konstatuje server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ondřej Hejma předvedl Xaverovi show s rouškou, pak se rozjel: Letná sem, Letná tam. Mládežníci se naučili poroučet, Kalousek leze ke křížku

15:58 Ondřej Hejma předvedl Xaverovi show s rouškou, pak se rozjel: Letná sem, Letná tam. Mládežníci se naučili poroučet, Kalousek leze ke křížku

Moderátor Luboš Xaver Veselý se sešel se zpěvákem Ondřejem Hejmou, aby shrnuli dění v uplynulých dne…