Randák má jasno. Peníze vyvedené z DPP na Panenské ostrovy se vracely

11.12.2011 21:27

Karel Randák z protikorupčního fondu tvrdí, že z pražského dopravního podniku putovaly peníze na Panenské ostrovy. Následně se vracely do Česka na účty lidí, kteří jsou napojeni na dopravní podnik. Případ se chystá předat policii.

Randák má jasno. Peníze vyvedené z DPP na Panenské ostrovy se vracely
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

Peníze, které plynuly z Dopravního podniku hl. města Prahy (DPP) na Panenské ostrovy, se údajně vracely do Česka na účty lidí navázaných na společnost. V Otázkách Václava Moravce to uvedl Karel Randák z Nadačního fondu proti korupci, kde působí i Karel Janeček nebo Jan Kraus.

Randák se nyní chystá předat informace o korupci policii. Podle jeho slov existují lidé, kteří figurují v advokátní firmě Šachta & Partners a mohou dokázat, že docházelo k návratu peněz do ČR z Panenských ostrovů. "Někdo z dopravního podniku byl puzen k tomu, aby takovou smlouvu uzavřel s vědomím, že se mu peníze někudy vrátí," uvedl Randák.

Advokát z uvedené firmy ale Randáka nařkl, že se k údajům dostal nelegálním způsobem a že pozměnil jejích výklad. S tím ale Randák nesouhlasí, fond prý dostává údaje zadarmo od občanů. "Absorbujeme podněty od jednotlivých stěžovatelů a v rámci toho docházíme k velmi zajímavým informacím," hájil se.

"Jakmile jsme se to dověděli, tak jsme v podniku začali velmi intenzivní šetření těch kauz, na které pan Randák upozornil," vysvětloval poté náměstek pro dopravu Josef Nosek.

Pražský dopravní podnik nyní plánuje udělat audit, ale ani to podle Randáka nebude stačit. Jediná možnost, jak dostat nezávislé informace, je prý policejní vyšetřování, ve kterém bude rozhodovat státní zástupce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…