Randák měl poškodit Nagyovou a pak si stěžoval na policii. Teď to vzal zpět

02.07.2013 18:01 | Zprávy
autor: lze, čtk

Bývalý šéf civilní rozvědky Karel Randák vzal dnes u soudu zpět svou žalobu na Ministerstvo vnitra, kterou se domáhal ochrany proti údajnému nezákonnému zásahu policie. Vadilo mu, že mu policisté prohlíželi kapsy a tašku, když byl jako obviněný vypovídat v případu zveřejnění odměn Jany Nagyové, někdejší nejbližší spolupracovnice expremiéra Petra Nečase (ODS).

Randák měl poškodit Nagyovou a pak si stěžoval na policii. Teď to vzal zpět
Foto: NFPK
Popisek: Karel Randák

Policisté Randáka podrobili osobní prohlídce loni v listopadu, když vstupoval do budovy krajského policejního ředitelství v Kongresové ulici v Praze. "Pokyn policejního orgánu k prohlídce a samotný zásah spočívající v této prohlídce jsou nezákonné a lze s přihlédnutím ke všem okolnostem předpokládat jejich opakování. Nezbývá než požádat o ochranu před tímto neoprávněným zásahem soud," napsal Randák v žalobě, kterou měl dnes projednat pražský městský soud.

Žaloba prý ztratila smysl

Randákův advokát Petr Kočí však soudnímu senátu těsně před zahájením jednání sdělil, že se jeho klient, který k soudu nepřišel, rozhodl žalobu stáhnout. "Vzhledem k tomu, že po podání žaloby již bylo v dané trestní věci zahájeno hlavní líčení, policie už nebude činit úkony, proti kterým žaloba směřuje. Žaloba tak ztratila smysl," uvedl. Dodal, že v budově krajského policejního ředitelství se navíc v mezičase změnil režim prohlídek, které se už nedělají paušálně. Soud následně soudní řízení zastavil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…