Randák měl poškodit Nagyovou a pak si stěžoval na policii. Teď to vzal zpět

02.07.2013 18:01

Bývalý šéf civilní rozvědky Karel Randák vzal dnes u soudu zpět svou žalobu na Ministerstvo vnitra, kterou se domáhal ochrany proti údajnému nezákonnému zásahu policie. Vadilo mu, že mu policisté prohlíželi kapsy a tašku, když byl jako obviněný vypovídat v případu zveřejnění odměn Jany Nagyové, někdejší nejbližší spolupracovnice expremiéra Petra Nečase (ODS).

Randák měl poškodit Nagyovou a pak si stěžoval na policii. Teď to vzal zpět
Foto: NFPK
Popisek: Karel Randák
reklama

Policisté Randáka podrobili osobní prohlídce loni v listopadu, když vstupoval do budovy krajského policejního ředitelství v Kongresové ulici v Praze. "Pokyn policejního orgánu k prohlídce a samotný zásah spočívající v této prohlídce jsou nezákonné a lze s přihlédnutím ke všem okolnostem předpokládat jejich opakování. Nezbývá než požádat o ochranu před tímto neoprávněným zásahem soud," napsal Randák v žalobě, kterou měl dnes projednat pražský městský soud.

Žaloba prý ztratila smysl

Randákův advokát Petr Kočí však soudnímu senátu těsně před zahájením jednání sdělil, že se jeho klient, který k soudu nepřišel, rozhodl žalobu stáhnout. "Vzhledem k tomu, že po podání žaloby již bylo v dané trestní věci zahájeno hlavní líčení, policie už nebude činit úkony, proti kterým žaloba směřuje. Žaloba tak ztratila smysl," uvedl. Dodal, že v budově krajského policejního ředitelství se navíc v mezičase změnil režim prohlídek, které se už nedělají paušálně. Soud následně soudní řízení zastavil.

Policisté Randáka v souvislosti se zveřejněním odměn Nagyové obvinili z neoprávněného nakládání s osobními údaji, hrozí mu až pět let vězení. Údajně převzal od tehdejší zaměstnankyně Úřadu vlády dvě výplatní pásky šéfky premiérova kabinetu Nagyové a předal je deníku Insider, který je zveřejnil. Obžaloba, kterou v současné době projednává Obvodní soud pro Prahu 1, tvrdí, že tento skutek výrazně zhoršil pověst Nagyové. Randák jakoukoliv vinu odmítá.

Nečasova spolupracovnice Nagyová byla nedávno obviněna ze zneužití pravomoci a podplacení, což stálo Nečase posty předsedy vlády i ODS.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ale ale! Prosí kolegy o pomoc? Miroslava Němcová chce kotvit demokracii. Připomíná odkaz ODS

15:44 Ale ale! Prosí kolegy o pomoc? Miroslava Němcová chce kotvit demokracii. Připomíná odkaz ODS

Senátní volby se blíží a v nich se ukáže, který kandidát bude voličům daného obvodu milejší. I na Pr…