Ransdorf v noci naložil Zemanovi: Odmítl slavit vítězství nad fašismem, zjevně je na štíru s historií

11.05.2014 8:57

Europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM) odpověděl čtenářům ParlamentníchListů.cz na několik dotazů. Jeden z nich se týkal recepce na ruské ambasádě k oslavě konce druhé světové války. Podle Ransdorfa je prezident Miloš Zeman na štíru s historií a nevnímá fakt, že je 9. květen oslavou vítězství nad fašismem.

Ransdorf v noci naložil Zemanovi: Odmítl slavit vítězství nad fašismem, zjevně je na štíru s historií
Foto: Archiv MR
Popisek: Miloslav Ransdorf

Prezident Zeman má podle Ransdorfa povrchní znalosti i v oblasti mezinárodních vztahů. „Je evidentní, že se ztotožnil s myšlenkou Raději se mýlit s USA, než mít pravdu proti nim,“ myslí si europoslanec.

Rusové si neúčasti českých politických špiček všimli a mají dobrou paměť

Ransdorf poukázal na bývalého prezidenta Václava Klause, který na oslavu přišel. „Nemám ho rád, ale v této věci projevil více soudnosti. Rusové zatím nic nekomentovali, ale určitě si toho všimli a je jisté, že mají dobrou paměť,“ upozornil komunistický europoslanec.

Otázka s odpovědí Miloslava Ransdorfa ZDE

Vyjádřil se také k dalšímu dotazu, který se týkal americké špionážní agentury NSA. Ta si vedla poměrně velký spis na nejdůležitější evropskou političku Angelu Merkel. Když se provalilo, že je odposlouchávána, zažádala NSA o svou složku, ale nebylo jí vyhověno. „Co s tím může Evropský parlament a konkrétně vy, v případě znovuzvolení, dělat? A co váš spis u NSA, bude asi pěkně tlustý, vydala vám ho?“ ptal se čtenář Milan Rokytka.

Systém špiclování je hnus a urážka civilizovaných mezinárodních vztahů

Ransdorf uvedl, že kolem odposlechů NSA vypukl v Evropském parlamentu obrovský skandál. „Byly porušeny všechny normy mezinárodního soužití, ale Američané měli v tomto směru hroší kůži a mají ji i nadále. Systém špiclování po celém světě je hnus a urážka civilizovaných mezinárodních vztahů,“ tvrdí český zástupce v europarlamentu.

Podle polsko-amerického politologa Zbigniewa Brzezinského je Evropská unie ekonomickým obrem, ale politicky je spíše americkým protektorátem. S jeho názorem se Ransdorf ztotožňuje.

S novým mandátem budu žádat prošetření ve věci odposlechů

„Jestli budu zasedat v parlamentu i po volbách, obrátím se na novou Evropskou komisi s žádostí, aby se věc odposlechů prošetřila  a vysvětlila. O svůj spis u NSA jsem nepožádal, po pravdě mě to nenapadlo. Vím, že jsem byl předmětem sledování za minulého režimu, ale ani v tomhle případě jsem si nepožádal o nahlédnutí do svého spisu,“ uzavřel Ransdorf.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…