Podle předlohy novely, za kterou stojí Ivana Řápková, by lidé v hmotné nouzi měli po šest měsíců nárok na životní minimum. To nyní dělá 3410 korun za měsíc. Do této lhůty by se dotyční museli pokusit najít si práci a úřady by po nich nic nechtěly. Pokud by zaměstnání nesehnali, nárok by měli už jen na existenční minimum, což je 2200 měsíčně. Jestliže by lidé nastoupili na veřejnou službu, mohli by se vrátit na životní minimum.
Poslankyni vadí současný stav. Lidé v hmotné nouzi pobírají životní minimum a nic pro to nemusí udělat. "Ti, kteří jsou dlouhodobě na dávkách, se nemusí vůbec snažit, nemusí si hledat práci. Není žádná motivační složka, ztratí pracovní návyky," vadí Řápkové.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: pan
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana
PO STOPÁCH MAJORA ZEMANA Díl Mimikry ze seriálu 30 případů majora Zemana se proslavil písní Bič boží…
- 20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
- 18:06 Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR