Rasistický kašpar Zeman chce, abychom se v Evropě stříleli jako v USA. Takto jej anglicky představuje oblíbenec Jana Čulíka

26. 5. 2018 15:28

Andrew Stroehlein, evropský ředitel pro média lidskoprávní organizace Human Rights Watch, zase s podivem sleduje, co to předvádí prezident Miloš Zeman. Stroehlein má za to, že prezident zřejmě touží po tom, aby na evropských školách docházelo k podobným masakrům, jaké známe z USA.

Rasistický kašpar Zeman chce, abychom se v Evropě stříleli jako v USA. Takto jej anglicky představuje oblíbenec Jana Čulíka
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Evropská unie chce dál omezovat legální držitele zbraní. V České republice tato snaha tvrdě narazila. Tisíce lidí dávají najevo, že nestojí o omezování legálních držitelů zbraní, neboť to by podle jejich názoru jen ulehčilo „práci“ teroristům a zločincům. Občané České republiky proto podepisují petici ve které žádají, aby právo nosit zbraň bylo zakotveno v Ústavě.

Prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR Jiří Hynek přinesl obsáhlé petiční archy také na Hrad. A prezident Miloš Zeman se pod tuto petici rád podepsal. Veřejnosti to na sociálních sítích oznámil hradní mluvčí Jiří Ovčeček.

Toho, že zmíněnou petici podepsal i prezident Zeman, si všiml i Andrew Stroehlein, evropský ředitel pro média lidskoprávní organizace Human Rights Watch. A svérázně to okomentoval. Označil Zemana za rasistického šaška, který se v minulosti dožadoval střílení novinářů. Narážel tím na jednu z návštěv prezidenta v Moskvě, kde Zeman slova o střílení novinářů opravdu vyslovil. Podle Ovčáčka šlo o bonmot. Stroehlein to však jako bonmot neviděl.

„Český prezident, rasistický kašpar, který v minulosti žertoval o střílení novinářů, chce, aby Češi měli víc zbraní.  --- Protože, víte, Evropa potřebuje podobné střelecké masakry jako v USA...“ napsal. Jeho slova českým čtenářům zprostředkoval server Britské listy Jana Čulíka.

Když Stroehlein sdílel informaci o podpisu petice prezidentem, padla zmínka také o tom, jak hradní mluvčí Ovčáček pečlivě začernil prezidentovu adresu, snad kvůli nařízení o ochraně soukromí známému pod zkratkou GDPR, které již vstoupilo v platnost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaroslav Hutka jde k soudu. A vás zve také. Kdyby prohrál, bude muset...

22:04 Jaroslav Hutka jde k soudu. A vás zve také. Kdyby prohrál, bude muset...

Písničkář Jaroslav Hutka na svém facebookovém profilu zve lidi, aby se dostavili k Obvodnímu soudu p…