Rath? Ideální obětní beránek, píše Reflex

22.05.2012 17:13 | Zprávy

Komentátor Jaroslav Plesl shrnuje na serveru Reflex.cz, proč je tak jednoduché odstřelit zadrženého Davida Ratha. Je snadnou kořistí, protože nemá spojence ani v ČSSD. Přesto je podle něj Rathova vina v podstatě jasná.

Rath? Ideální obětní beránek, píše Reflex
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

„Faktem ovšem je, že David Rath byl ideálním obětním beránkem, kdyby se býval někdo rozhodl účelově ho předhodit veřejnosti jako hromosvod protikorupčního hněvu. Má totiž několik vlastností, které ho pro tuto roli doslova předurčují.“

Je to solitér

Rath je solitér, věří si a je přesvědčen, že je nejlepší. „Proto Rath nikdy nepřijal rozšířený a funkční český mechanismus politik – lobbista – právník. Rath nikdy žádného „vodiče“ neměl a nepoužíval ani specializované právní kanceláře, které kromě standardních služeb nabízejí například i převod, úschovu či správu korupčních peněz. Proto ta krabice, proto ta hotovost, proto to snadné zatčení,“ vysvětluje Plesl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tři Putinovy požadavky, tři NE z Ukrajiny. Prý by to byla kapitulace

7:47 Tři Putinovy požadavky, tři NE z Ukrajiny. Prý by to byla kapitulace

Už jsou známy tři červené linie ruského prezidenta Vladimira Putina vůči Ukrajině. Vláda v Kyjevě ty…