Rath má v týmu advokátů člověka, který je údajně stíhán za znásilnění

21.05.2012 18:26

Poslanec David Rath obviněný z přijetí úplatku ve čtvrtek přibere dalšího advokáta. Informaci České televizi sdělil nový mluvčí jeho manželky advokát František Šejnost. Dosavadní kroky současného obhájce Adama Černého prý nebyly dostatečně účinné. Černý se při rozhovorech s novináři dopustil čtyř chyb, na které upozornily Lidové noviny. Ty zároveň upozornily na webu na prohřešky advokáta Šejnosta, kvůli nimž ho stíhá policie.

Rath má v týmu advokátů člověka, který je údajně stíhán za znásilnění
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

"On (Rath) s tím druhým obhájcem včera (v neděli) předběžně vyslovil souhlas a dneska se budou podepisovat smlouvy," uvedl Šejnost. Podle něho by měl advokát Ratha navštívit ve čtvrtek ve vazební věznici v Litoměřicích.

Advokát Šejnost je obžalovaný ze znásilnění. Teď radí manželce Davida Ratha

Server lidovky.cz ale upozornil, že je sám Šejnost údajně stíhán policií a má pozastavenou advokátní činnost. Podle Evy Rathové má advokát praktické zkušenosti, které mohou napravit špatnou povět bývalého hejtmana Ratha. Sám totiž strávil tři měsíce ve vazbě.

Pravník, který obhajoval třeba někdejšího ředitele Sazky Aleše Hušáka, je obžalovaný ze znásilnění a sexuálního nátlaku. Zadržela ho kvůli tomu zásahová jednotka. Šejnost ale tvrdí, že se v jeho bytě fotily akty mladé ženy za přítomnosti známého pražského pornoherce a vše probíhalo s jejím souhlasem.

Mě to trochu mrzí, že pan doktor Černý pana doktora Ratha nekoriguje. Anebo jestli to dělá sám, to snad ne," podotkl Šejnost. Proto se s Rathovou manželkou Evou rozhodli, že posílí obhajobu o advokáta, který se zabývá trestním právem. Podle stránek České advokátní komory má totiž třiatřicetiletý Černý jako zaměření uvedeno insolvenční právo a obchodní právo.

Přešlapy advokáta Černého

V prvé řadě Černý pokazil obhajobu Ratha o „sedmičce“ v krabici od vína. Poslanec tvrdil, že o sedmi milionech nevěděl, myslel si prý, že si odnáší láhev. Černý ale novinářům řekl: „Byla to krabice z tlustého kartonu na šest lahví nastojato, zavřená, zadělaná.“

Černý se také podřekl, když se objevily přepisy odposlechů, na kterých Rath plánuje čin se spoluviníky. „Pro mě to není nová informace,“ přiznal právník podle serveru lidovky.cz. Zároveň řekl, že trestní spis ještě neviděl.

Pokud by byl přesvědčený, že nese víno, odložil by krabici hned

Podle specialistky na korupci Radky Pavlišové by měl Rath i jeho právník spíše mlčet, než do médií vypouštět prohlášení. Rath si přitížil tím, že svůj případ přirovnal k uvěznění političky Julije Tymošenkové na Ukrajině.

Advokát také nedokázal vysvětlit, proč Rath nechtěl vydat krabici od vína. Kdyby nevěděl, co v ní je, odloží ji jako první, upozorňuje server lidovky.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

13:05 Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

Zjednodušte testování na covid. Stačí dva administrativní úkony a o zbytek se postarají firmy, které…