Rath měl prý doma pod podlahou dalších 30 "mega"

16.05.2012 8:20

Od zatčení významného poslance sociální demokracie a středočeského hejtmana Davida Ratha, kterého zatkli se sedmi miliony v rukách a obvinili ho z přijetí úplatku, se pustili detektivové do důkladné prohlídky politikovy vily v Hostivici u Prahy. Podle serveru Týden.cz objevili tajnou skrýš v podlaze, v níž mělo být třicet milionů korun.

Rath měl prý doma pod podlahou dalších 30 "mega"
Foto: hns
Popisek: David Rath přebírá krabici s penězi, koláž
reklama

Dnes dopoledne má soudce okresního soudu v Ústí nad Labem rozhodnout o tom, zda pošle do vazby poslance ČSSD a středočeského hejtmana Davida Ratha. Návrh podala ústecká krajská státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Kriminalisté dopadli Ratha v pondělí večer těsně po činu a našli u něj sedm milionů korun.   

Středočeský hejtman byl obviněn z přijetí úplatku. On to odmítá s tvrzením, že celá věc na něj dělá dojem dobře připravené a provedené společenské popravy politika. „Na návštěvě jsem dostal zabalenou krabici s vínem. Následně mě překvapilo policejní komando a k mému úžasu místo lahví vína byly v boxu peníze,“ uvedl Rath ve svém prohlášení.

Kriminalisté od té doby důkladně zkoumají všechna místa, kde by se mohly nacházet důkazy trestné činnosti. Server Týden.cz s odkazem na nespecifikovaná média uvedl, že při domovní prohlídce v Rathově vile v Hostivici u Prahy našli detektivové tajnou skrýš v podlaze, mělo v ní být okolo třiceti milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jih
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyčerpaný Babiš. Maká 20 hodin denně. Svědectví nejbližšího muže

18:55 Vyčerpaný Babiš. Maká 20 hodin denně. Svědectví nejbližšího muže

Předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek prozradil tajemství o předsedovi hnutí ANO Andreji…