Rath prožije Vánoce za katrem. Důvody k vazbě zůstávají

11. 12. 2012 7:41

Středočeský státní zástupce Petr Jirát, který dozoruje kauzu někdejšího předního politika ČSSD Davida Ratha, sebral exhejtmanovi naději, že prožije Štědrý den s rodinou. Informuje o tom server Týden.cz. Před soudem by se Rath se svými kolegy mohl objevit na začátku příštího roku.

Rath prožije Vánoce za katrem. Důvody k vazbě zůstávají
Foto: hns
Popisek: David Rath v cele, fotokoláž
reklama

„Žádost o propuštění z vazby lze podle zákona opakovat po třiceti dnech, tato lhůta u pana Ratha dosud neuplynula," řekl on-line deníku Týden.cz žalobce Krajského státního zastupitelství v Praze Petr Jirát, který kauzu dozoruje. O propuštění z vazby smí každý požádat po uplynutí třiceti dnů od poslední žádosti a zatím poslední žádost byla podána v polovině listopadu. Až ji státní zástupce dostane, vyjádří své stanovisko a odešle ji okresnímu soudu Praha-východ.

Šance je absolutně mizivá

Důvody k setrvání ve vazbě podle Jiráta nepominuly ani u Rathových spoluobviněných Petra Kota a Kateřiny Pancové. I kdyby soud na žádost kohokoli z nich reagoval kladně, je Jirát připraven podat proti tomuto rozhodnutí stížnost, čímž se vše zdrží natolik, že do konce roku se z vazby se stoprocentní jistotou nedostane nikdo z nich. Mají ale naději, že jejich proces zanedlouho začne.

„Tento, nejpozději příští týden začneme se seznamováním obviněných se spisem," uvedl. Jak dlouho to potrvá, si netroufl odhadnout. „Záleží na tom, kolik času budou potřebovat na studium materiálů a jaké budou mít návrhy na doplnění dokazování." Žalobce předpokládá, že začátkem příštího roku pošle případ soudu.

Za zmínku stojí, že Rath má ještě několik želízek v ohni v podobě ústavních stížností. Zaslal jich celkem sedm a soudci jako neopodstatněné odmítli teprve tři. O čtyřech ještě budou rozhodovat, ale je otázka kdy.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr školství poděkoval PPF, zdůraznil úspěch Hamáčka, pak napadl stranického kolegu

17:11 Ministr školství poděkoval PPF, zdůraznil úspěch Hamáčka, pak napadl stranického kolegu

Robert Plaga miluje statistiky. To vyplývá z pohledu na jeho twitterový účet. V jedné z posledních n…