Rath v ČT bombardoval diváky argumenty o své nevině. A pustil se do Jiráta

12.11.2013 23:13

Bývalý poslanec za ČSSD a exhejtman Středočeského kraje David Rath, který byl v pondělí navzdory přání státního zástupce Petra Jiráta propuštěn z vazby, odmítá, že by měl v zahraničí peníze a že by hodlal uprchnout z České republiky. Naopak státní zástupce Jirát tvrdí, že někdejší poslanec prostředky a zázemí v některé mimovropské zemi má a obává se Rathova útěku ze země.

Rath v ČT bombardoval diváky argumenty o své nevině. A pustil se do Jiráta
Foto: repro ČT, tan
Popisek: David Rath na svobodě
reklama

„Lidé asi chápou, že se těžko vyvrací něco, co neexistuje. Těžko někomu vyvrátím, že něco není, že nemám v cizině ani prostředky, ani zázemí a že neuteču. Je vidět, že náš stát je spíš policejním státem, když státní zástupce používá tuto nelogickou zkratku,“ reagoval ze své domovské Hostivice v přímém přenosu České televize do zpravodajského bloku večerních Událostí David Rath na nařčení státního zástupce. Přesto, že údajně docházelo k manipulování s odposlechy, nepředložil podle obviněného Davida Ratha státní zástupce žádný doklad či důkaz o tom, že by měl cokoli v zahraničí. Zopakoval i svou tezi o tom, že o původu „peněz v krabici“ nemá tušení. „Nevím, odcházel jsem s vědomím toho, že dostávám krabici s vínem,“ uvedl.

Následně vystoupil bývalý hejtman i přímo ve studiu ČT v pořadu Události, komentáře. Státní zástupce Petr Jirát pozvání odmítl. Někdejší poslanec a hejtman odmítl opět vinu. „Zakázky nebyly předražené, ceny byly nižší než ceny obvyklé,“ uvedl s odvoláním na posudek soudního znalce. „Jsem přesvědčen, že celý proces je od začátku nestandardní,“ dodal dále s odvoláním na výrok Ústavního soudu, že s odposlechy bylo nezákonně manipulováno, což podle obviněného přiznal i státní zástupce. „Je snaha to zamést pod koberec,“ posteskl si.

Na adresu Petra Jiráta zopakoval, že „nemám žádné zahraniční účty a žádný majetek v zahraničí“. A na dotaz moderátora doplnil, že „pan státní zátupce si to úplně vymyslel“. Na závěr zopakoval: "Ohledně skutků v obžalobě jsem nevinný.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč se tak křičí, aby vrchní velitel ozbrojených sil Zeman nedostal informace od BIS? Petr Žantovský má jasno

7:03 Proč se tak křičí, aby vrchní velitel ozbrojených sil Zeman nedostal informace od BIS? Petr Žantovský má jasno

TÝDEN V MÉDIÍCH Nejen letitý poslanec Marek Benda, ale i většina komentátorů, jak z novinářského, ta…