Ratha by měli propustit, sedm milionů na Bahamy nestačí, hlásí starosta Hostivice

14.08.2012 8:15

Počet lidí, kteří se za propuštění vazebně stíhaného Davida Ratha zaručili, stále přibývá. Mezi ně patří i starosta Hostivice Jaroslav Kratochvíl. Podle něj by Rath nyní sekal dobrotu, protože již není hejtmanem a za sedm milionů by se na Bahamách těžko usadil.

Ratha by měli propustit, sedm milionů na Bahamy nestačí, hlásí starosta Hostivice
Foto: hns
Popisek: David Rath v cele, fotokoláž
reklama

„Myslím si, že důvody vazby už dávno pominuly, že už nemůže nikoho ovlivňovat a páchat další trestnou činnost, protože už není hejtmanem,“ sdělil pro Právo starosta Hostivice Jaroslav Kratochvíl. Podle něj není ani pravděpodobné, aby někam uprchnul. „Těch sedm milionů z krabice zase není tolik, aby se mohl usadit někde na Bahamách,“ říká.

Starostovi jde totiž o to, aby se všem měřilo stejným metrem. Pokud by totiž byl v Rathově situaci koaliční poslanec, tak by zřejmě prohlásili, že jsou odposlechy nepřijatelné a že krabici s penězi mu někdo hodil pod nohy, myslí si Kratochvíl.

K zaručení se za exhejtmana má starosta i osobní pohnutky. „Především by už neměli trestat samotného Ratha a hlavně jeho dva malé kluky. On by měl být s nimi a věnovat se jim,“ řekl pro noviny starosta.

Jaroslav Kratochvíl se Davida Ratha zastal již několikrát. Poprvé to bylo ihned po jeho zatčení, kdy na protest i on opustil stranu sociálních demokratů.

Mezi lidi, kteří by se za propuštění Ratha rádi zaručili, patří například bývalý hokejista Jiří Šlégr (LEV21), jeho stranický kolega Jiří Paroubek a další zákonodárci. Okresní soud zatím obdržel přes 30 záruk.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

14:35 Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

Publicista Alexandr Vojta se obrátil na vládu Andreje Babiše (ANO) a navrhl jí, kde najít peníze na …