Ratha pustí z vazby, slibuje si advokát. Možná za milionovou kauci

08.08.2012 21:10

Advokát Davida Ratha Adam Černý předpokládá, že jeho klienta nakonec pustí z vazby. Příští týden se to prý ukáže. Nové vedení Středočeského kraje si totiž nechalo zpracovat posudek, který dokazuje, že cena za opravy zámku Buštěhrad nebyla přehnaná.

Ratha pustí z vazby, slibuje si advokát. Možná za milionovou kauci
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

„Objevila se nová skutečnost, protože si kraj nechal na rekonstrukci zámku Buštěhrad zpracovat posudek. Ten je podle našeho názoru dost věrohodný. Nechalo si ho totiž zpracovat nové vedení, které se od Davida Ratha distancovalo, propustilo jeho bývalé spolupracovníky,“ uvedl Adam Černý pro server iDnes.cz s tím, že posudek dokazuje, že cena byla obvyklá.

Argument, že problémem nebyla vysoutěžená cena, ale její navýšení, odmítá. „Napřed byla soutěž na projektanta. Projektant zpracoval nejprve studii, kde řekl nějakou cenu. Pak zpracoval první rozpočet, kde řekl jinou cenu, potom ten rozpočet znovu upravil. Ale v mezidobí běžel tendr na zhotovitele, který to vysoutěžil za nějakou cenu a ta už v žádném případě nemohla být nějak navýšena,“ tvrdá advokát.

Šance na propuštění Davida Ratha z vazby jsou prý vysoké. „Pokud tam nebylo to navýšení, o kterém se pořád mluvilo, což říká právě i ten posudek, nebylo, tak je ten argument hodně oslabený,“ slibuje si Černý.

Připouští i možnost, že by byl Rath propuštěn na kauci. „Bavili jsme se o tom s kolegy a myslíme si, že by nebyla nižší než milion korun,“ odhaduje.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Topkař z Liberecka o Green Dealu i euru. EU je naše jistota, jediná cesta jak obstát

20:20 Topkař z Liberecka o Green Dealu i euru. EU je naše jistota, jediná cesta jak obstát

Mnohé země předkládají své ambiciózní plány na omezení emisních zátěží, ale tyto plány se vůbec nepo…