Rebelové z ODS nechtějí privatizovat Budvar. Stát má další pivovary

2. 10. 2012 14:25

VÍME PRVNÍ Poslanec ODS Ivan Fuksa v rozhovoru pro ParlamentníListy popřel, že by šestice odpůrců zvyšování daní navrhovala privatizaci státem vlastněného pivovaru Budvar.

Rebelové z ODS nechtějí privatizovat Budvar. Stát má další pivovary
Foto: red
Popisek: Budějovický Budvar
reklama

Podle takzvaných rebelů je možné peníze do státního rozpočtu získat privatizací některých státních podniků či jejich podílů. Ivan Fuksa, jenž je členem pracovní skupiny, která vyjednává o daňovém balíčku, přiblížil, jakým způsobem by se mohly peníze získat a zároveň odmítl, že by se měl privatizovat Budvar.

Podle něho lze prodat nemovitosti patřící ministerstvům, které nikdo nevyužívá, nebo též podíly ve firmách, které vlastní stát. Konkrétní podniky sice zmínit nechtěl, ale Budvar naprosto vyloučil.

Budvar ne, ale stát vlastní ještě dva pivovary

„Privatizace či prodej státních podílů je debata řádově v desítkách miliard korun. Jenom nemovitý majetek, který vlastní ministerstva, je v hodnotě několik desítek miliard korun. Ty nemovitosti jsou zbytné a zbytné natolik, že mnohé jsou dodnes poloprázdné či prázdné. Budovy a objekty v centru Prahy nejsou často obsazené. Bavíme se o několika subjektech vhodných k privatizaci, ale na expertní skupině jsme se dohodli, že nebudeme zatím zveřejňovat jejich jména. Pokud bychom se bavili o nějaké privatizaci, tak na ošetření tohoto problému je možné využít prodeje nějakého dvou, tří či pětiprocentního majetkového podílu, který vlastní stát. Jednoznačně mohu ale prohlásit, že případná privatizace se netýká Budvaru. Stát vlastní ale další dva pivovary o kterých se nemluví,“ řekl ParlamentnímListům.cz Fuksa.

Kromě Budvaru, o kterém se v souvislosti s privatizací nejvíce hovořilo, totiž stát ještě vlastní Vyškovský pivovar či Pivovary Hradec Králové. Fuksův kolega Petr Tluchoř hovořil o tom, že by právě stát mohl privatizovat pivovary. Čili by se mohlo jednat o dva výše zmíněné státní podniky.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lukáš Petřík
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Taková bída ještě nebyla. Fridrichová zašla s kamerou na dno Česka

7:24 Taková bída ještě nebyla. Fridrichová zašla s kamerou na dno Česka

„Roste počet lidí, kteří nemají co jíst. Pandemie za sebou nechává v Česku spoušť." Těmito slovy uve…