Řecko se naštvalo. A vymyslelo, jak se pomstí za uprchlíky

24.02.2016 6:51

Země, které se snaží uzavřít řecko-makedonskou hranici kvůli uprchlíkům, se mohou dostat do problémů. Řecko včera uvedlo, že státy, které se na těchto snahách podílejí a budou chtít v nejbližší době do EU, by mohly zažít od Řecka veto. Členské země EU by pro změnu mohly přijít o peníze, neboť Atény by mohly čerpání peněz blokovat. Píše to server Novinky.cz.

Řecko se naštvalo. A vymyslelo, jak se pomstí za uprchlíky
Foto: Redakce
Popisek: Řecká vlajka
reklama

Anketa

35 let vězení pro Radovana Krejčíře. Je to moc, nebo málo?

hlasovalo: 3371 lidí

„Varování se týká všech států, které zaujímají velmi protiřecký postoj a chovají se nanejvýš rasisticky vůči migrantům,“ uvedl pro tiskovou agenturu AMNA řecký ministr pro migraci Janis Muzalas. 

Původní text ZDE.

Jedná se tak například o Makedonii, která se snaží dostat do Unie a v pondělí uzavřela své hranice. Otevřela je až o den později, a to uprchlíkům ze Sýrie a Iráku. Ohrožené jsou pak i země V4, mimo jiné i Česko, které chtějí uzavřít balkánskou cestu, či Srbsko. 

Dnes se uskuteční ve Vídni schůzka zemí bez Řecka, na které se má celá situace balkánské cesty řešit. Řekové však schůzku vnímají jako jednostrannou, o nás bez nás. Na schůzce totiž budou přijata opatření, která se země týkají. 

Podle serveru Britské listy, který se odvolává na The Guardian, se Řekové právem obávají apokalypsy, pokud jim Evropa nepomůže. Afghánští uprchlíci, po náhlém rozhodnutí Makedonie uzavřít pro ně své hranice, se nyní totiž shromažďují v Aténách. V zemi tak zůstalo více než 11 tisíc migrantů, o něž se starají nevládní organizace. Řekové se nyní obávají, jak celá situace skončí. „Pokud to bude pokračovat a počty se budou zvyšovat, je to bomba, která exploduje,“ uvádí například Afrodita Kotzai, která v Řecku žije. 

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Další mladík u Xavera. Ale jiné kafe: EU a Milion chvilek, jak se to nebude líbit

12:40 Další mladík u Xavera. Ale jiné kafe: EU a Milion chvilek, jak se to nebude líbit

Po Radoslavu Sturmovi se do studia Xavera Veselého podíval další mladík, tentokrát z opačného názoro…