Redakce není bordel! A co ta mrtvolka dítěte uprchlíka? Vyšly dva ostré články na podporu TV Prima

06.06.2016 6:11 | Zprávy

Analytik Štěpán Kotrba se již poněkolikáté vysmál kritikům FTV Prima. V textu tentokráte pro deník MF Dnes si klade otázku, jak se někdo může domáhat spravedlivého verdiktu od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, když je jasné, že je tato Rada naladěna proukrajinsky a prouprchlicky. Podle Kotrby se stačí podívat na „vyvážené“ zpravodajství ČT. Jeho životní partnerka Irena Ryšánková posléze Primu hájila v textu pro odborný server DigiZone.cz.

Redakce není bordel! A co ta mrtvolka dítěte uprchlíka? Vyšly dva ostré články na podporu TV Prima
Foto: Hans Štembera
Popisek: Televize Prima

„Krejčí je v mediálních otázkách státem placený diletant jako většina Rady. Analýzy podléhají hlasování radních volených Sněmovnou. A kvalitní nejsou. Provládní, resp. prounijní příklon byl zřejmý u Ukrajiny i u uprchlíků. Za tristní považuji zejména absenci kritiky veřejnoprávní ČT, jejíž nevyváženost je zřejmá. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání nezastupuje občany státu, ale státní moc. Do nejbližších voleb,“ píše Kotrba v pátečním vydání deníku.

Veřejnoprávní televize se sice snaží, ale uprchlíky stejně nemilujeme, míní Kotrba

Hlavní odpovědnost za směřování televize nese vlastník a provozovatel. Ten musí mít své redaktory z čeho platit a jako soukromý subjekt je závislý na inzerci a na příjmu z reklamy. Kdyby šla soukromá televize proti lidem, zkrachovala by. Provozovatel vede televizi s vědomím, že mu bude udělena pokuta, pokud televizi povede v rozporu se zákonem. A tuto pokutu znovu platí vlastník, nikoli řadoví redaktoři. Kotrba se tedy plně ztotožňuje s názorem šéfredaktorky zpravodajství FTV Prima Jitky Obzinové, která na inkriminované poradě ze září roku 2015 prohlásila, že pro televizi nemusí pracovat nikdo, kdo nesouhlasí s náhledem svého zaměstnavatele na uprchlickou krizi.

„Chápu šéfredaktorku i vlastníky Primy, že mají kritický názor na ‚ušlechtilé bláznovství‘ Merkelové, jak její postoj označil sloupkař The New York Times Ross Douthat. Být novinářem neznamená točit si, co chci a jak chci. Redakce není bordel,“ vyjadřuje svůj názor Kotrba.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

jmenování premiéra

Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy

18:06 Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy

Matěj Gregor a bývalý europoslanec Jan Zahradil rozebírají aktuální hrozby, které podle nich otřásaj…