Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

16.09.2019 19:39

Na výstavě Zahrada Čech, kam se premiér Babiš neohlášený zajal podívat minulý pátek, jej pronásledoval štáb České televize, vyptávající se na zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo. Exsenátor Jan Veleba, který vše sledoval zblízka, teď popisuje, co se kolem toho odehrávalo.

Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš při rozhovoru pro PL

Premiér Andrej Babiš se zúčastnil výstavy Zahrada Čech v Litoměřicích. Učinil tak ale neoficiálně a soukromě. „Přijel inkognito, neohlášený a zjevně si jedinečnou atmosféru přátelsky naladěných a překvapených návštěvníků užívá a oni jeho,“ popisuje bývalý senátor Jan Veleba, který byl na výstavě ve stejnou dobu.

„Po cestě ho oslovují běžní návštěvníci výstavy, atmosféra v jeho těsném okolí je přátelská, lidi mu vyjadřují podporu a nepokrytě premiérovi fandí. Každý mu chce podat ruku, každý se s ním chce na památku fotografovat, premiér nikoho neodmítne, ochotně lidem vyhoví,“ popisoval dále Veleba, co viděl.

I premiér prý vypadal, že je vyloženě v pohodě. Shodou okolností téhož odpoledne ale těžkou nepohodu pocítili premiérovi političtí odpůrci, neboť přišlo oficiální zastavení trestního stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo. A vzápětí to měl pocítit i sám Andrej Babiš.

Anketa

Měl by se Andrej Babiš bát demonstrací „Milionu chvilek“ v období kolem 17. listopadu?

6%
94%
hlasovalo: 19159 lidí

Opět vypovídá Jan Veleba: „Sotva premiér dosedl ve stánku hostitelů ke stolu s připravenou ochutnávkou vítězných regionálních potravin Ústeckého kraje, už měl v patách Českou televizi.“ Že by se však ptali na výstavu, jednu z nejvýznamnějších v zemi, to je ani nenapadlo.

„Domácí potraviny, ovoce, zelenina, zahradnické výpěstky, za kterými jezdí do Litoměřic desetitisíce lidí z celé republiky, o to zájem ČT nemá… jen a jen Babiš a Čapí hnízdo, Babiš a střet zájmů atd. Ani jedna otázka k programu výstavy, k úrovni exponátů, nic tak přízemního hochy a děvčata z ČT nezajímalo,“ ohromilo bývalého senátora.

CELÉ SVĚDECTVÍ JANA VELEBY ZDE

Vzhledem k tomu, že byl „natáčení“ osobně přítomen, měl ale Veleba zároveň šanci pozorovat, jak se na investigativní práci ČT dívají občané, její koncesionáři. „Měl jsem možnost vidět, když nastoupil redaktor s kameramanem na premiéra ochutnávajícího skvělé lahůdky vítězných regionálních potravin, že tato povedená partička lidi už silně dráždí, a tomu odpovídaly reakce kolemjdoucích, které se nedají publikovat,“ dodal. Z některých občanů prý létala na adresu veřejnoprávního štábu slova, která jsou jinak typická pro starostu městské části Praha- Řeporyje.

Diametrálně odlišné přitom bylo chování účastníků výstavy k premiéru Babišovi. A to Velebovi ukázalo, že Andreje Babiše lidé bez ohledu na různé kampaně zkrátka mají rádi. „Najednou je tu situace, kterou nikdo neorganizuje, nikdo nemele do mikrofonu fráze k vyvolání psychózy davu. Když jdete po boku tohoto člověka a jenom mlčky pozorujete, tak dostanete vzorek odpovědi, jak na tom předseda vlády skutečně je,“ píše Veleba.

Podle něj bylo zjevné, že lidé Babišovi fandí a nelíbí se jim, co směrem k němu, a dokonce i jeho rodině předvádějí opozice a média. „Mají těch žvástů ‚demobloku‘ a spřátelené ČT a dalších médií už zkrátka dost a podle toho vypadají preference hnutí ANO,“ pozoruje Jan Veleba.

Po zkušenosti z Litoměřic odhaduje, že volební podpora Andreje Babiše ještě vzroste výrazně nad minulých 30 procent.

„Je škoda, že jeho odpůrci, kteří vlastně neuznávají svobodné volby, nedovedou vystrčit hlavu ze své ulity, ze své kavárny a nepřijdou se mezi obyčejné lidi na to podívat. Viděli by něco, co ve své suverenitě a nadutosti vůbec netuší, nevědí a vědět ani nechtějí, a o to tvrdší bude jejich procitnutí,“ dodal bývalý senátor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Kotleba drtil vládu. „A co pak, odvezete je do lágru?“ Slovensko ve varu

8:28 VIDEO Kotleba drtil vládu. „A co pak, odvezete je do lágru?“ Slovensko ve varu

Na Slovensku přijali zákon, který zvýhodňuje očkované před neočkovanými. Marek Kotleba, bratr asi ne…