Redaktorka ČT předvedla v přímém přenosu ostudnou neznalost

10.03.2017 11:51

Tady má někdo nemalé mezery ve vzdělání. Přesně to si mohli pomyslet diváci, kteří slyšeli, jak redaktorka ČT Petra Tuháčková uvedla volební sjezd ČSSD.

Redaktorka ČT předvedla v přímém přenosu ostudnou neznalost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vestibul ČT

Sociální demokraté v Brně zahájili sjezd. Delegáti si vyslechli českou hymnu a moderátorka Petra Tuháčková v ČT už už chtěla zahájit komentář ke sjezdu. Sociální demokraté si však rádi připomínají také skutečnost, že patříme do Evropské unie. Po české hymně proto následovala Óda na radost, báseň zhudebněná Ludvigem van Beethovenem, ze které se později stala hymna EU.  

Vše probíhalo normálně, dokud Tuháčková znovu neotevřela ústa, protože tuto Ódu na radost označila za slovenskou hymnu. „Teď ale zní ještě hymna Slovenské republiky,“ ohlásila žena bez uzardění, když odezněly první tóny Ódy na radost. Když skladba dozněla, dáma nepovažovala za nutné svůj ostudný přešlap opravit a poklidně pokračovala dál v popisu toho, co nás čeká na sjezdu.

Prozradila také, že Bohuslav Sobotka jako předseda strany nemá protikandidáta, ale tvrdý boj se očekává o post prvního místopředsedy. Milan Chovanec, který pozici obhajuje, nesedí na své židli právě nejpevněji. Shodit ho z ní může Jeroným Tejc, jenž v poslední době nešetřil ostrými slovy na adresu Sobotky.


Redaktorka ČT Petra Tuháčková. (ReproFoto: ČT)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česko podléhá tlaku lékových firem, varuje Okamura. Temná slova

21:15 Česko podléhá tlaku lékových firem, varuje Okamura. Temná slova

Chování vlády premiéra Andreje Babiše (ANO) je za hranou právního státu, míní předseda hnutí SPD Tom…