Ředitel ČT půjde na kobereček za „vymývání mozků“. Dnes se o tom rozhodlo

11.09.2018 16:05

Poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková (ODS) se na svém facebookovém profilu vyjádřila k vysílání pořadu Zprávičky na dětské stanici ČR Déčko. Pořad se stal terčem kritiky kvůli relaci o Izraeli a Palestině.

Ředitel ČT půjde na kobereček za „vymývání mozků“. Dnes se o tom rozhodlo
Foto: Archiv ZMZ
Popisek: Zuzana Majerová Zahradníková

„Na poslaneckém klubu ODS jsme se domluvili, že vzhledem k obsahu pořadu Zprávičky na dětské stanici ČT Déčko, která je určena dětem od čtyř let, si na nejbližší schůzi školského výboru pozveme generálního ředitele ČT. Nejde pouze o naprosto nemístné poslední sobotní vysílání Zpráviček, kde moderátor informuje děti, že se společně podívají do dnešních škol na ‚Izraelem okupovaném území Palestiny‘ a školáky, kteří na začátku školního roku nemají dostatek peněz, protože jim Trumpovy Spojené státy žádné neposlaly... Celkový obsah tohoto pořadu pro děti je dlouhodobě nevhodný, zavádějící, subjektivně ideologický a mnohdy i lživý,“ poznamenala Majerová Zahradníková.

„Opravdu rozum zůstává stát nad tím, že se propagandě bohužel nevyhýbají ani dětské pořady,“ zmínil také k pořadu senátor Ivo Valenta, a to ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz.

"Informace o chudých školácích z Palestiny, okupované Izraelem, v dětských zprávičkách jsou opravdu silné kafe a naprosto nevhodné. Malým Palestincům prý zlé Spojené státy pod vedením Donalda Trumpa neposlaly potřebné peníze a děti teď proto strádají. Naprosto souhlasím s tím, že se jedná o problematiku, která je složitá mnohdy i pro dospělého, natož pro dítě. Nechápu tedy, proč by děti měly být právě tímto zatěžovány a uměle jim bylo podsouváno, kdo je ten dobrý a kdo zlý," zmínil Valenta.

"Dovětek o tom, že palestinští školáci věří v to, že chybějící prostředky dorovnají evropské země, už považuji za naprosto postavený na hlavu. Nikdo přece nemá povinnost dorovnávat jakékoliv deficity v zemích Blízkého východu. Pokud to kterákoliv země dělá, měla by tak činit zcela dobrovolně bez jakéhokoliv nátlaku – ať už v pozitivním nebo negativním smyslu. Malé děti ale rozhodně nejsou cílovou skupinou pro příjem těchto a jim podobných zpráv," uzavřel svůj komentář senátor.

Celý příspěvek Ivo Valenty najdete ZDE.

„Ahoj kamarádi. V Izraelem okupované Palestině se děti bojí, že nebudou moci chodit do školy, protože zlé USA neposlaly peníze. Ředitelé v Gaze prý nemají dost peněz na výplatu učitelům. Jak ale říká do kamery zahalená školačka: ‚Přesto se chceme lépe učit, abychom svými znalostmi mohli vzdorovat okupaci.‘ A komentář snaživě dodá: ‚Školáci věří, že výpadek dorovnají evropské země.‘ To, že přitom Hamás vyplácí vrahům Izraelců doživotní rentu několikanásobně převyšující učitelský plat, ani to, že v Gaze žádní ‚izraelští okupanti‘ nejsou, se už z téhle srdceryvné nalejvárny nedozvíte,“ zmínil se také k pořadu přeakldatel Martin Gust s tím, že na takovouhle ideologickou prasárnu se v dětském vysílání nevzmohla ani normalizačí televize. Následně pak pogratuloval Blance Závitkovské k mimořádnému žurnalistickému výkonu.

Pořad najdete ZDE.

Zveřejnil i dotaz, který jí zaslal: „Dobrý den, právě jsem zhlédl naprosto neuvěřitelnou ideologickou masáž ve Zprávičkách na Déčku podepsanou Vaším jménem. Když přehlédnu drobné vynechané detaily, jako že nedostatkem peněz trpící Gaza vyplácí stále vrahům Izraelců doživotní rentu výrazně přesahující učitelský plat, mohla byste mi sdělit, kde přesně v Gaze se nacházejí území okupovaná Izraelem?“ Stejný dotaz pak podle svých slov poslal i Radě. 

„Pokud ČT valí dětem do hlav nesmysly o Izraeli, je za to zodpovědné vedení ČT. To znamená, že dělá špatně svoji práci. Za špatnou práci vedení ČT je zodpovědná Rada ČT. To znamená, že i ta dělá špatně svoji práci. Pokud takovou propagandu přehlíží i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, i ona dělá špatně svoji práci. Za činnost Rady ČT a RRTV je zodpovědná Poslanecká sněmovna. Pokud se tohle děje, znamená to, že i ona dělá špatně svoji práci. Běs! Běs! Běs! A takhle my si tu žijeme,“ zareagoval pak na celou věc bývalý radní pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na to nemáte nárok! Profesor Pafko uzemnil Žantovského. Jde o Zemanovo zdraví

22:07 Na to nemáte nárok! Profesor Pafko uzemnil Žantovského. Jde o Zemanovo zdraví

„Lékař nemůže sdělovat informace podle funkce pacienta, v žádném případě,“ uvedl dnes ve vysílání ro…