Ředitel ŘSD Kroupa: Dálniční síť se rozroste o 450 kilometrů

15.12.2015 20:12

Dálniční síť se 1. ledna rozroste o 450 kilometrů, řekl posluchačům Kauzy dne Rádia Impuls ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Kroupa. Podle Kroupy nyní ŘSD finišuje se změnou značení na rychlostních silnicích. Z většiny z nich se totiž od Nového roku stanou administrativně dálnice.

Ředitel ŘSD Kroupa: Dálniční síť se rozroste o 450 kilometrů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dálnice, ilustrační foto
reklama

Cílem celého kroku je sjednotit dálniční systém podle evropských zvyklostí. Nejdelším nově vzniklým úsekem dálnice bude rychlostní komunikace R10. „Můžeme se bavit i o dalších rychlostních komunikacích, například o R6,“ dodal.

Některé úseky silnic, které jsou dnes rychlostními komunikacemi, tak naopak „zdegradují“ na silnice I. třídy a nově se po nich nebude, kvůli jejich parametrům, smět jezdit rychlostí 130 km/h. Jde například o silnici Liberec - Turnov, uvedl Kroupa. 

„Co se týká navigací a on-line aplikací, tak s nimi mám velmi dobré zkušenosti, reagují velmi svižně. Ale to, že se změní R na D, nemluvil bych o tom, že jsou autoatlasy k ničemu,“ uvedl ke změnám Kroupa a ubezpečil posluchače, že složky integrovaného záchranného systému o změnách samozřejmě vědí a jsou dostatečně informovány. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

13:11 Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

Podpora pro konkurenčního kandidáta se nevyplácí. To, že podpořil v teplickém závodě o senátní křesl…