Ředitel Středočeského inovačního centra o boji s koronavirem. Inovátor inovuje

01.08.2020 13:01

„Naší vizí je Středočeský kraj jako bezpečné místo pro život v souladu s moderními trendy 21. století. Role SIC spočívá ve vytvoření inovačního prostředí a přínosu nových technologií, které pomohou v následujících letech tuto vizi naplnit,“ řekl Marek Špok v rozhovoru u příležitosti výročí pěti let od založení tohoto centra.

Ředitel Středočeského inovačního centra o boji s koronavirem. Inovátor inovuje
Foto: SSHR
Popisek: Celokrajské cvičení „Blackout 2018“
reklama

Z tiskové zprávy, kterou mají ParlamentníListy.cz k dispozici, nás nejvíce zajímal přesah tohoto vcelku neznámého centra během boje s koronavirovou pandemií. Došlo tedy k využití inovačního prostředí během krizového období?

„Ano, významně. Situace, které jsme čelili, nebyla jednoduchá. V SIC jsme se snažili společně s vedením Kraje okamžitě reagovat a vymýšlet řešení, která by pomohla lidem a firmám ve Středočeském kraji tuto krizi překonat, a to jak z dlouhodobého, tak z krátkodobého hlediska. Zapojili jsme se do dobrovolnických činností, využili jsme našich kontaktů a komunikačních nástrojů pro bleskové informování veřejnosti a vzdělávání podnikatelů, propojili jsme technologické firmy a výzkumné ústavy, které pomohly např. zásobovat kraj ochrannými pomůckami a další pomocí. Jsem velice pyšný na celý tým SIC a způsob, jakým se nám podařilo snížit negativní dopady na ekonomiku i životy obyvatel Středočeského kraje," uvedl Špok.

Vizí jeho nové strategie prý je, aby byl Středočeský kraj bezpečné místo pro život v souladu s moderními trendy 21. století.

„Naše role spočívá ve vytvoření inovačního prostředí a přínosu nových technologií, které pomohou v následujících letech tuto vizi naplnit. Chceme přispívat k rozvoji podnikání i vzdělávání. Novými technologiemi pomáhat městům a obcím, např. s vodohospodářstvím nebo energetikou. Pěvně věřím, že během dalších let se nám to s podporou kraje i skvělého týmu SIC bude dařit," uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jóóóóóóhóóó, smál se černoch do mobilu, když nahrával, jak kumpáni bijí mladou holku. Co udělali její spolužáci? Radši se podívejte sami

17:10 Jóóóóóóhóóó, smál se černoch do mobilu, když nahrával, jak kumpáni bijí mladou holku. Co udělali její spolužáci? Radši se podívejte sami

Internet poslední týdny zaplavují videa až nepochopitelného násilí. Převažující prvek je na první po…