Ředitel Středočeského inovačního centra o boji s koronavirem. Inovátor inovuje

01.08.2020 13:01

„Naší vizí je Středočeský kraj jako bezpečné místo pro život v souladu s moderními trendy 21. století. Role SIC spočívá ve vytvoření inovačního prostředí a přínosu nových technologií, které pomohou v následujících letech tuto vizi naplnit,“ řekl Marek Špok v rozhovoru u příležitosti výročí pěti let od založení tohoto centra.

Ředitel Středočeského inovačního centra o boji s koronavirem. Inovátor inovuje
Foto: SSHR
Popisek: Celokrajské cvičení „Blackout 2018“
reklama

Z tiskové zprávy, kterou mají ParlamentníListy.cz k dispozici, nás nejvíce zajímal přesah tohoto vcelku neznámého centra během boje s koronavirovou pandemií. Došlo tedy k využití inovačního prostředí během krizového období?

„Ano, významně. Situace, které jsme čelili, nebyla jednoduchá. V SIC jsme se snažili společně s vedením Kraje okamžitě reagovat a vymýšlet řešení, která by pomohla lidem a firmám ve Středočeském kraji tuto krizi překonat, a to jak z dlouhodobého, tak z krátkodobého hlediska. Zapojili jsme se do dobrovolnických činností, využili jsme našich kontaktů a komunikačních nástrojů pro bleskové informování veřejnosti a vzdělávání podnikatelů, propojili jsme technologické firmy a výzkumné ústavy, které pomohly např. zásobovat kraj ochrannými pomůckami a další pomocí. Jsem velice pyšný na celý tým SIC a způsob, jakým se nám podařilo snížit negativní dopady na ekonomiku i životy obyvatel Středočeského kraje," uvedl Špok.

Vizí jeho nové strategie prý je, aby byl Středočeský kraj bezpečné místo pro život v souladu s moderními trendy 21. století.

„Naše role spočívá ve vytvoření inovačního prostředí a přínosu nových technologií, které pomohou v následujících letech tuto vizi naplnit. Chceme přispívat k rozvoji podnikání i vzdělávání. Novými technologiemi pomáhat městům a obcím, např. s vodohospodářstvím nebo energetikou. Pěvně věřím, že během dalších let se nám to s podporou kraje i skvělého týmu SIC bude dařit," uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„11 cikánů pryč.“ Bohumín: Článek, ze kterého se zvednul kufr. A hnusné video

21:33 „11 cikánů pryč.“ Bohumín: Článek, ze kterého se zvednul kufr. A hnusné video

Moravskoslezský kraj se rozhodl pomoci pozůstalým po obětech požáru panelového domu v Bohumíně a lid…