Ředitel úseku mýtného si pořídil vilu za několik milionů. Nikdo neví, kde je sehnal

18.05.2013 8:54

Václava Nestrašila, který zastává funkci ředitele úseku provozovatele elektronického mýtného Ředitelství silnic a dálnic, čeká nepříjemné vysvětlování. Postavil si totiž dům za miliony, kde je ale sehnal, se neví. Majetkové přiznání totiž nevyplnil.

Ředitel úseku mýtného si pořídil vilu za několik milionů. Nikdo neví, kde je sehnal
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD
reklama

"To je moje lajdáctví. Ani nevím, zda tu povinnost mám," řekl Lidovým novinám Nestrašil. Deník na podivné financování přišel náhodou - jeho vilu si vybral do výběru nejhezčích rodinných domů za minulý rok. Poté se ale přišlo na to, že majitelem nemovitosti, která stála skoro šestnáct milionů korun, je vysoce postavený úředník. Ten ale stavbu vily obhajuje: "Já to určitě mám přikryté. Je to všechno doložitelné. Tři nemovitosti jsme prodali a z toho jsme postavili."

Nestrašila se zastává i jeho šéf, ředitel Ředitelství silnic a dálnic David Čermák. "Má řádnou bezpečnostní prověrku, do níž předkládal veškeré bakovní účty i daňová přizání. To je pro mne zásadní dokument k jeho důvěryhodnosti," řekl Čermák. Zda procházel bezpečnostní prověrkou v době, kdy stavbu domu plánoval či realizoval, není ale jasné, stejně jako výsledná cena domu. Pokud se ale podaří Nestrašilovi vše vysvětlit, nepříjemnostem se zřejmě nevyhne ani v práci. Podle zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu dopadla jeho práce na přípravě a realizaci mýtného katastrofálně.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ane

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Sarajevský atentát“ byla první dezinformace. Novinář Leschtina k narozeninám Klause

15:43 „Sarajevský atentát“ byla první dezinformace. Novinář Leschtina k narozeninám Klause

Jiří Leschtina je veteránem českého komentariátu již od devadesátých let. Ani on proto nemohl odolat…