Ředitelka Konta Bariéry: Prezident Zeman neví o postižených dětech nic

16.01.2015 16:00

„Prezident Zeman neví o postižených dětech nic…“ Píše ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků na blogu idnes.cz. Prezident Miloš Zeman totiž pobouřil odborníky, ale nejen je, svými výroky o inkluzi ve školství. Podle něj by se totiž handicapované děti měly vzdělávat odděleně od těch neznevýhodněných. „Kdybychom vzali vážně, co nám prezident radí, byl by jen krok k naprosté izolaci a segregaci postižených,“ uvedla.

Ředitelka Konta Bariéry: Prezident Zeman neví o postižených dětech nic
Foto: Archiv
Popisek: Postižená dcera s matkou

„Integrace handicapovaných dětí mezi zdravé patří od začátku práce Konta Bariéry k naší velké prioritě. Mohla bych popsat desítky příkladů, kdy správné začlenění takového dítěte pomohlo jemu i dětem kolem něj. Legendární dětský psycholog, profesor Matějček, by se v hrobě obrátil, kdyby zjistil, že mu hlava státu radí vrátit se o třicet let zpět,“ píše Jirků.

„Neuděláme to, nezvikláte nás. Budeme naopak pořád víc a víc působit na naši společnost, pořád víc a víc ji přesvědčovat, že chytré dítě, které má jenom místo nožiček kolečka, jak říká jeden z členů naší rady, který shodou okolností ‚sedí na vozíku‘, patří mezi nás,“ dodává s tím, že takové děti patří do života a do společnosti. „Nedovolme tyto děti vyčleňovat, když integraci zvládnou. Obohacuje to i zdravé, učí se vnímat jinakost, bolest i mimořádnou námahu, a to budou v životě moc potřebovat. Občanská společnost je založena na rovných příležitostech pro všechny, právě v tom je její síla,“ argumentuje výkonná ředitelka Nadace Charty 77.

Celý článek Boženy Jirků ZDE:

„Pan prezident neví o tomto problému očividně nic. A proto nemůžu k jeho podivnému názoru mlčet,…“ tvrdí Jirků. „Vzdělání, škola, jsou úžasnou příležitostí, jak jejich postižení alespoň trochu kompenzovat. Kdybychom vzali vážně, co nám prezident radí, byl by jen krok k naprosté izolaci a segregaci postižených. A zůstalo by jen u ní…?“


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

9:04 Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

REPORTÁŽ Oslovují se familiárně Markus a Armin, ale německá liberální média vděčně čekají na jakýkol…