Ředitelství silnic a dálnic zahájí ve Středočeském kraji opravu dalšího mostu

09.06.2021 14:12 | Komerční článek

Konkrétně půjde o komplexní rekonstrukci mostu přes Drahobudický potok na silnici v Bečvárech na Kolínsku. O zakázku v předpokládané hodnotě 17,85 milionů korun se ucházelo 11 subjektů. Ekonomicky nejvýhodnější nabídku předložila společnost Tannaco a.s., která se zavázala provést práce za 14,75 milionů korun.

Ředitelství silnic a dálnic zahájí ve Středočeském kraji opravu dalšího mostu
Foto: ŘSD
Popisek: Most přes Drahobudický potok na silnici v Bečvárech
reklama
Uvedený most přes Drahonický potom je již ve špatném stavební stavu. Spodní stavba i nosná konstrukce jsou shodně hodnoceny z hlediska stavebně technického stavu stupněm VI, tedy jako velmi špatný stav. Z tohoto důvodu proběhne oprava mostu jeho kompletní rekonstrukcí. Prakticky to znamená odstranění stávajícího mostu a souběžné lávky pro pěší a následnou výstavbu mostu zcela nového. 
 

Anketa

Je zavedení covid pasů, bez nichž nepůjde cestovat či chodit na koncerty, příznakem totality?

74%
24%
hlasovalo: 11247 lidí
Současně s rekonstrukcí bude provedena i rekonstrukce stávající silnice na obou předmostích v celkové délce přibližně 140 metrů.
 
Staveniště bude zhotoviteli předáno koncem tohoto týdne a do konce měsíce června budou mimo komunikaci probíhat přípravné práce spočívající v budování zařízení staveniště, přístupů nebo provizorní lávky pro pěší. 
 
Na první červencový den je pak plánováno zahájení prací na mostě samém. Jako první přijde na řadu vyfrézování konstrukčních vrstev vozovky mostního svršku a následná demolice stávajícího mostního objektu.
 
Se zahájením prací na mostu bude doprava převedena na značené objízdné trasy, neboť rekonstrukce bude probíhat za úplné uzavírky silnice. Nový most ŘSD plánuje uvést do provozu letos se začátkem nového školního roku s tím, že ještě do konce září budou probíhat v okolí mostu dokončovací práce, které však již dopravu neovlivní.
 
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

16:32 „Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

Dezinformátoři vyrábějí mlhu, aby zakryli oficiální verzi vrbětických událostí. Poznáte je podle toh…