Redlovi v květnu prodloužili nesvéprávnost. Státní zástupce je ale v klidu, toto ho nezachrání

20.06.2022 20:22 | Bleskově

Kontroverznímu podnikateli Michalu Redlovi, který je jedním z hlavních podezřelých v korupční kauze náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN), bylo soudem opětovně prodlouženo omezení svéprávnosti na dalších pět let. I díky omezení svéprávnosti Redl dříve unikl trestu v kauze kolem miliardáře Radovana Krejčíře.

Redlovi v květnu prodloužili nesvéprávnost. Státní zástupce je ale v klidu, toto ho nezachrání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hlubuček(STAN)

Redl figuruje v popředí seznamu obviněných osob v kauze kolem Petra Hlubučka. Redl podle policie rozdával členům skupiny úkoly a rozděloval peníze z úplatků, za což mu nyní hrozí 10 let za mřížemi. Redl již dříve unikl trestu v kauze kolem Radovana Krejčíře, když mu byla soudními znalci přiřknuta omezená svéprávnost.

A právě o dalším dokonce pětiletém omezení svéprávnosti rozhodl v květnu okresní soud Plzeň-město. „Ve věci bylo 13. května prodlouženo omezení svéprávnosti, a to na dobu pět let. Navýšila se mu také disponibilní částka, se kterou může nakládat,“ uvedla podle serveru Novinky.cz předsedkyně soudu Petra Pavlíčková.

Podle právních expertů ale nebude mít omezení svéprávnosti vliv na nynější trestní kauzu kolem korupce a manipulací zakázek v pražském dopravním podniku. „Omezení svéprávnosti je civilní problematika, na nynější trestní řízení to nemá jakýkoli vliv. Je totiž rozdíl mezi omezenou svéprávností a nepříčetností, kterou dotyčná osoba netrpí,“ uvedl nejmenovaný zkušený státní zástupce.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Zodpovědnost

Dobrý den, napadlo vás, že to, že jste nepřekročil 20% není Vaše vina, že Vy jste proto udělal maximum, ale víc lidí Vás nevolilo jen kvůli ANO? Vždyť i politici z jiných stran Vás chválí, ale kvůli značnce s Vámi nechtějí jít do koalice? Neuvažujete o změne strany?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

17:56 Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela nejdříve v neděli, tedy den po volbách, v pořadu Otázky Václ…