Regionální ODSáci prý brousí nože na Nečase. Náhradu nemají

24. 10. 2012 7:03

ODS je rozpolcená. Některé regiony podporují premiéra Nečase, jiní důrazně požadují jeho hlavu, protože se zpronevěřuje pravicovému programu. Ti, kteří požadují Nečasův pád, však zatím zpravidla nenabízejí alternativu. Kdo ho nahradí v čele strany? V Hradci Králové uvažují o exministrovi spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi.

Regionální ODSáci prý brousí nože na Nečase. Náhradu nemají
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas
reklama

„Dost výraznou převahou jsme odhlasovali, že jsme pro odvolání předsedy strany. Na jeho místo jsme ale nikoho nenominovali, protože ještě nevíme, kdo by se o tuto pozici ucházel,“ uvedl oblastní šéf ODS na Sokolovsku  Karel Jakobec.

Pospíšil má podporu

Jasno však má sokolovská organizace v tom, co dělá Nečas špatně. Prý neplní předvolební sliby, nepomáhá podnikatelům a místo toho zvyšuje daně. Na posty místopředsedů zdejší straníci nominovali senátora Jaroslava Kuberu a někdejšího ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila. Ten se dočkal nominace na post místopředsedy také od organizace v Plzni - sever nebo na Novojičínsku. V Hradci Králové navrhli vítěze z Plzeňského kraje dokonce na předsedu strany.

V Brně dostal Nečas podporu, v pozicích místopředsedů by zde rádi viděli ministra průmyslu Martina Kubu a ministra spravedlnosti Pavla Blažka. Některé regiony na post první místopředsedkyně navrhují obhajující Miroslavu Němcovou.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi cítí příchod zlých časů. Už se syslí, zastaví se ekonomika úplně?

22:43 Češi cítí příchod zlých časů. Už se syslí, zastaví se ekonomika úplně?

Hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček přinesl komentář k současné situaci, kdy lidé i firmy se bojí krize …