Rektor Bek předal medaili prezidentu Kiskovi. Slovenský poslanec mu sepsal, co všechno má oceněný na triku. Je to ošklivé čtení

29.01.2019 17:26

Slovenský poslanec Luboš Blaha zaslal otevřený dopis senátorovi a rektorovi Masarykovy univerzity v Brně Mikuláši Bekovi. Velmi ostrý otevřený dopis, ve kterém zaútočil na slovenského prezidenta Andreje Kisku i na Beka samotného. Padlo i jméno českého prezidenta Miloše Zemana. Raději se podívejte sami, co všechno Blaha napsal.

Rektor Bek předal medaili prezidentu Kiskovi. Slovenský poslanec mu sepsal, co všechno má oceněný na triku. Je to ošklivé čtení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Luboš Blaha, poslanec Národní rady SR
reklama

Slovenský prezident Andrej Kiska přijal v Brně univerzitní medaili. Za její udělení poděkoval a varoval před populismem, který ohrožuje dnešní politickou scénu v Evropě.

Poslanec slovenské sociální demokracie Smer-SD za to nenechal nit suchou ani na Kiskovi, ani na Bekovi. Rektorovi vyčetl, že Kisku údajně zneužil jen jako pěšáka v české politické hře k tomu, aby se dětinsky pomstil českému prezidentovi Miloši Zemanovi.

„My na Slovensku sice rozumíme, že toto gesto má směřovat především vůči prezidentovi České republiky Miloši Zemanovi, kterému chcete jako představitel české opozice v Senátu tak trochu dětinsky demonstrovat svou neúctu, ale vyjadřujete tím neúctu i vůči Slovenské republice, a proto se musím ozvat,“ zdůraznil Baha na sociální síti Facebook.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Kiska podle Blahy rozhodně nehájí svobodu, když je schopen smířlivě mluvit o dnešní vládě Ukrajiny, kterou slovenský poslanec považuje v podstatě za fašistickou, když se dokáže hlásit k odkazu Stěpana Bandery. Blaha v Kiskovi vidí jen podnikatele, který je schopen poskytovat nebankovní půjčky, podvádět na daních a zneužít vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka k tomu, aby vyhecoval slovenskou společnost proti legitimně zvolené vládě Smeru a jeho koaličních partnerů.

Tím, že se Bek rozhodl udělit Kiskovi medaili, údajně urazil podstatnou část slovenské společnosti a údajně zneuctil slavné jméno Masarykovy univerzity.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Co mám dělat? Budou volby. Průšvih.“ 100 tisíc Čechů promluvilo. A Pirát neví, co s tím

14:14 „Co mám dělat? Budou volby. Průšvih.“ 100 tisíc Čechů promluvilo. A Pirát neví, co s tím

Blíží se krajské a senátní volby. Ale ještě před nimi by se měla ve sněmovně řešit petice zasazující…