Rektorkou VŠE byla zvolena dosavadní prorektorka Machková

24.02.2014 22:16 | Zprávy
autor: nem, čtk

Rektorkou Vysoké školy ekonomické (VŠE) byla zvolena dosavadní prorektorka pro zahraniční vztahy Hana Machková. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí školy Jan Martin Rolenc. Machková už od února školu v zastoupení rektora vede. Do funkce ji ještě musí jmenovat prezident, školu pak bude řídit do roku 2018.

Rektorkou VŠE byla zvolena dosavadní prorektorka Machková
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vencovského aula na VŠE byla docela zaplněná

Akademický senát univerzity Machkovou vybral z celkem tří uchazečů. O post šéfa největší ekonomické školy v Česku se ucházel také proděkan Fakulty informatiky a statistiky Josef Arlt a děkan Fakulty podnikohospodářské Jaromír Veber, který v rektorských volbách kandidoval už loni na podzim. Tehdy nebyl ani při dvou volbách zvolen nástupce tehdejšího rektora Richarda Hindlse, kterému skončil mandát v lednu. Machková dnes byla zvolena ve třetím kole, dostala 23 hlasů z 32.

Kvalifikační růst učitelů a zaměstnanost absolventů

„Budu se snažit podporovat kvalifikační růst zejména mladých učitelů, pokračovat v rozvoji internacionalizace a díky kvalitním vzdělávacím programům udržet vysokou zaměstnanost absolventů VŠE," shrnula své priority nová rektorka. Zaměřit se chce na spolupráci mezi fakultami.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dřív prezidenti na summit NATO jezdili

A byli to i prezidenti z jiného tábora než vládního. V čem je to teď jiné? A o čem se tam vlastně rozhoduje a rozhoduje se tam o něčem, jakože by prezident mohl třeba svou účastí rozhodnout o něčem, co vláda nechce?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…