Režisér Kačer, který chodí k soudu s Rathem: Paní Salačová je "divnej člověk"

14.08.2013 11:33

Režisér Jan Kačer chodí k soudu a sleduje proces s Davidem Rathem. Letos na jaře podpořil Ratha, když se za něj zaručil při žádosti o propuštění z vazby. Server Lidovky.cz s ním připravil rozhovor, ve kterém říká, že se rozhodl věřit soudu. Podnikatelka Salačová podle něj vypadá jako zrádce.

Režisér Kačer, který chodí k soudu s Rathem: Paní Salačová je "divnej člověk"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Novinářský zájem i zájem z řad veřejnosti o proces byl velký
reklama

Jan Kačer serveru Lidovky.cz řekl, že proces s Davidem Rathem ho velice zajímá. „Mám devět vnoučat a záleží mi na budoucnosti, spravedlnosti před zákonem. Divím se, proč tady není tisíc lidí: jeho spolupracovníci, rodina. Jestli žijeme ve světě korupce, jestli se můžeme dožít spravedlnosti, to se přece týká nás všech,“ řekl.

Jan Kačer také Lidovkám.cz řekl, že jeho postoj vůči bývalému hejtmanovi Davidu Rathovi se během soudu nezměnil. „ Nikdy mi nešlo o to říct: Je vinen nebo nevinen. Nechtěl jsem, aby byl Rath nespravedlivě dlouho držen ve vazbě. Dál jsem se rozhodl, že budu věřit tomu soudci, i když mi to dělá velké potíže. Je hrozně těžké vyznat se v té spletitosti.“

Ten cirkus a humbuk okolo obžalovaných je přehnaný

Jan Kačer k průběhu soudu také poznamenal, že soudce se snaží být velmi korektní. "Ale ten cirkus kolem, že je vodí v řetězech, že se vytváří pocit hysterického humbuku... Je to přehnané, nedovedu si představit, jak by vedli vrahy. Stát sám v řetízcích proti tomuto obrovskému aparátu, to musí podlomit každého," míní režisér.

Jan Kačer prý nechce ubližovat spolupracující svědkyni paní Salačové. Pro server Lidovky.cz však řekl, že s ní má osobní problém. „Vůbec nevím, jaká je a jestli skutečně touží po pravdě. V tomto procesu ale bohužel vypadá jako zrádce. Je to jako v pohádkách: Sedí stranou, s nikým nemluví, nikdo nemluví s ní a ona se začíná podobat něčemu, co se dá nazvat 'divnej člověk'.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kašlat na to! Klaus nečekaně udeřil na EU. Zazněl potlesk. A Brusel se začal činit

7:29 Kašlat na to! Klaus nečekaně udeřil na EU. Zazněl potlesk. A Brusel se začal činit

Vypovědět Lisabonskou smlouvu a tím se zbavit diktátu z Bruselu. Takový návrh předložil Poslanecké s…