Režisér Strach se rozjel před kamerou: Útočí na nás jiné kultury. Liberální média nálepkují konzervativní názory. Za slovo vlastenectví je člověk označen za xenofoba

22.12.2017 12:31

Režisér Jiří Strach, který je autorem známé pohádky Anděl Páně, si v předvánočním čase postěžoval na to, že se Evropa odklání od svých tradičních hodnot a vzdaluje se svým pravým kořenům, a vládu nad ní proto pomalu přebírají naprosto vzdálené kultury. „Existuje tu internetová válka, útočí na nás jiné kultury, musíme si připomínat naše pravé identity, jinak se naše civilizace rozpadne jako domeček z karet,“ varuje režisér v rozhovoru s Pavlem Štruncem na Info.cz.

Režisér Strach se rozjel před kamerou: Útočí na nás jiné kultury. Liberální média nálepkují konzervativní názory. Za slovo vlastenectví je člověk označen za xenofoba
Foto: Pixabay CCO, Public
Popisek: Cedule s odkazem na kampaň proti sexuálnímu obtěžování, která se na sociálních sítích šíří pod hashtagem me too
reklama

Podle režiséra si Evropa dávno nehájí své tradice a kořeny. „Migrační vlna je nová kultura, která přichází a nahrazuje nás. Je to podobné, jako když se rozpadal Řím. Oni také zapomínali na svou vlastní identitu a stejně jako na ně i na nás teď útočí různé jiné kultury, jde o pomalý rozpad naší civilizace. Řím se také nakonec rozpadl jako domeček z karet,“ říká Strach.

V historii zválcovaly silnější kultury ty slabší vojenskými silami, nyní se podle režiséra válka schovává za tváře internetu a nejrůznějších médií. „Jen když vezmu YouTube, kam si umisťují své propagandy islamistické skupiny, tak očividně velmi zabírají, protože novináři je hned přebírají. Přesně tak pronikají pomalu do našeho světa a vytváří strach,“ míní.

  • Celý rozhovor a původní zdroj ZDE

Dále upozornil na to, že tím vším nechce popírat svobodu slova. „Vedle těchto informací se však musí stavět i informace jiné a to je informování o našich pravých identitách,“ řekl s tím, že pokud se někde objeví slovo vlastenectví, tak je jeho autor označen za xenofoba a nacionalistu.

Všechny konzervativní názory, které se dnes objevují, liberální média často nálepkují a dehonestují. „Pohltila nás naše vlastní svoboda. Má svoboda slova vlastně svůj mantinel? Myslím, že má; v momentně, kdy byste tím slovem měl někoho urazit, třeba jiné náboženství. Tam už svoboden pro urážku jiného člověka nejste. Mantinel by přece měla mít hlavně naše mravnost, která tohle automaticky omezí,“ dodal.

Dnes je doba, kdy se člověk bojí přijít s opozičním a menšinovým názorem, jelikož vás hned urážejí. „Já tu také vážím slova, abych za tento rozhovor nedostal moc po čuni, což se ale jistě stane,“ míní.

I když není vizionář následuje podle režiséra Evropa Ameriku a zapomíná na svou svobodu „Co sleduji kampaň #MeToo, tak zde by měla existovat třeba presumpce neviny, sledujeme veřejné mediální popravy v přímém přenosu,“ řekl.

Režisér Jiří Strach se nedávno na sociální síti vyfotil v mikině s nápisem „Je suis Weinstein“, tedy v překladu „soucítím s Wensteinem“, s odkazem na slavného hollywoodského producenta, kterého už desítky žen obvinily ze sexuálních útoků. Podle slov Stracha šlo jen o provokaci. „Mělo to jen vyvolat diskuzi, a leckdo se toho chytil. Právě tady se začalo debatovat o tom, kde je ta hranice presumce neviny,“ uzavřel.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

19:19 Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

Arméni v Náhorním Karabachu stále čelí vražedným útokům a násilnému vytlačování ze svého historickéh…