Řídit Česko jako unijní guvernérka? Proč ne! Pirátská europoslankyně šokuje. Sen o Spojených státech evropských

29.06.2020 20:22

Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová míří hodně vysoko, prý by se vůbec nebránila řídit celé Česko z pozice guvernérky, kdyby se jednoho dne EU změnila po vzoru USA ve Spojené státy evropské.

Řídit Česko jako unijní guvernérka? Proč ne! Pirátská europoslankyně šokuje. Sen o Spojených státech evropských
Foto: Wikipedia
Popisek: Markéta Gregorová

Místopředsedkyně Evropské pirátské strany Markéta Gregorová, která, pokud se zrovna nepohybuje v Bruselu, žije v Brně, dala v rozhovoru pro magazín Flowee najevo, že si umí představit situaci, ve které by řídila Česko podobně, jako řídí některý ze států USA američtí guvernéři.

Jasně. Jestli se toho dožiju, tak o to budu usilovat. A určitě se budu sakra snažit, aby taková pozice vznikla,“ prohlásila europoslankyně.

Bc. Markéta Gregorová

  • Piráti
  • Pro kontakt použijte marketa.gregorova@europarl.europa.eu.
  • europoslankyně

Anketa

Postupuje vláda proti šíření koronaviru SARS CoV-2 správně? (Ptáme se od 29.6.2020)

88%
12%
hlasovalo: 6768 lidí
Pozornost věnovala také protestům ve Spojených státech, kterým padají za oběť sochy historických postav, o nichž si demonstranti v amerických městech myslí, že se ve své době nechovaly korektně, alespoň ne podle dnešních měřítek.

„Ať si tam ty sochy klidně stojí. Mě nezajímají ani jako umělecké objekty, ani jako historické relikty. Mě zajímá, co ti lidé udělali, a je mi úplně jedno, jestli někde stojí jejich socha. A jim je to úplně jedno taky, to mi věř. Pokud jsme se dostali na úroveň, že největší problém lidstva je, jestli někde stojí nějaká socha, tak jsem vlastně hrozně nadšená,“ zdůraznila.

Pár slov padlo také na adresu českého předsedy vlády Andreje Babiše (ANO), který se občas o EU vyjadřuje velmi kriticky. Kolegové ze západních států prý moc nechápou, jak se takový člověk mohl stát premiérem, a dívají se na východní křídlo EU jako na „divoký východ“ ale kupříkladu maďarští europoslanci českým problémům dobře rozumějí, protože s Viktorem Orbánem mají prý ještě podstatně větší starosti.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

zkrácení rodičovské

Je pořád ve hře nebo ne? Je to něco, na co byste přistoupili? Myslíte, že je to v dohledné době možné? Když už, není třeba první investovat do výstavby nových školek a nějak vyřešit zkrácené úvazky, dnes vás na ně nechce moc zaměstnavetelů brát, jelikož se jim to ani nevyplatí, stejně jako se to nev...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Toto není Rusko, ale Francie: Brutální údery těžkooděnců. Zatčení rakouští školáci na výletě. Amputovaná varlata...

14:30 Toto není Rusko, ale Francie: Brutální údery těžkooděnců. Zatčení rakouští školáci na výletě. Amputovaná varlata...

Ve Francii pokračují masivní protesty proti nepopulární důchodové reformě. Bezpečnostní složky čelí …