Řihák v pondělí oznámí, zda rezignuje na post hejtmana

22.06.2014 15:58 | Zprávy
autor: čtk, mp

Středočeský hejtman Josef Řihák (ČSSD) v pondělí oznámí, jak se postaví k výzvě svých spolustraníků, aby rezignoval. ČTK dnes řekl, že svůj komentář k celé věci sdělí všem zastupitelům. Dosud se k výzvě odmítal vyjádřit s odůvodněním, že nekomentuje vnitrostranické záležitosti.

Řihák v pondělí oznámí, zda rezignuje na post hejtmana
Foto: Archiv JŘ
Popisek: Senátor ČSSD Josef Řihák

„Zítra (v pondělí) dám komentář zastupitelům, před celým zastupitelstvem. Tam si ho mohou poslechnout i média," uvedl hejtman, podle nějž jde o vnitřní záležitost sociální demokracie. Reagovat nechtěl ani na vyjádření stranických kolegů ve sdělovacích prostředcích. „Budu upřímný - já jsem noviny nečetl, spíš mi to vždycky někdo zavolá, co se kde píše. Stojím si za svým, že nebudu nic komentovat, co se týká vnitrostranických věcí," zopakoval Řihák.

Řihák chce obhájit post senátora

Středočeští radní za ČSSD vyzvali ve čtvrtek hejtmana k rezignaci na schůzce, na níž se řešilo další směřování krajského vedení. Z funkce má odejít do pondělního jednání krajského zastupitelstva, jinak mu hrozí odvolání. Šéf středočeské ČSSD a Řihákův náměstek Miloš Petera, o němž se nejčastěji mluví jako o možném Řihákově nástupci, potvrdil, že je připraven Řiháka nahradit, pokud od spolustraníků takovou nabídku dostane.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Štěpán Slovák byl položen dotaz

Legalizace konopí

Pane poslanče, přijdete mi docela liberální. Zajímá mě váš postoj k legalizaci konopí? Nemyslíte, že kdyby bylo legální, možná by se tak nerozšířil trh z různými psychomodulačními látkami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústavní právník: A co chce Pavel s Babišem projednávat?

18:24 Ústavní právník: A co chce Pavel s Babišem projednávat?

Ústavní právník a advokát Jaroslav Kuba rozebírá nápad Petra Pavla na pravidelné schůzky s premiérem…