Říkají mu starý, tradiční socialista. Ale budete koukat, kdo jej před francouzskými prezidetskými volbami podpořil

21. 4. 2017 11:05

„Černý kůň“ prezidentských voleb Jean-Luc Mélenchon ve Francii si překvapivě získal podporu i ve Spojených státech, kde dokonce vznikla petice na jeho podporu. Podepsala ji celá řada známých tváří a mimo jiné i herečka Pamela Anderson.

Říkají mu starý, tradiční socialista. Ale budete koukat, kdo jej před francouzskými prezidetskými volbami podpořil
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Le Pen, Fillon, volby
reklama

Kdysi poutala někdejší hvězda seriálu Pobřežní hlídka pozornost především díky svým vnadným křivkám, ale zaujmout dokáže za několik týdnů již padesátiletá Pamela Anderson i díky svým politickým názorům. Těžko říci, co může filmovými kritiky často vysmívaná vnadná blondýna vědět o evropských politicích, ale faktem je, že veřejně podpořila krajně levicového prezidentského kandidáta Mélenchona a obdivovala Castra či Chaveze.

„Cítím, že obzvlášť Francouzi chápou, jak důležité je hledat pravdu. Mélenchon bojuje proti změnám klimatu, za práva a věří ve spravedlnost pro všechny,“ cituje server Local Andersonovou, která ocenila zejména Mélenchonův slib, že v případě vítězství v prezidentských volbách udělí azyl zakladateli serveru WikiLeaks Julianu Assangemu. Dlužno dodat, že náhlé vzplanutí vřelých citů ke krajně levicovému kandidátovi nepostihlo „za velkou louží“ pouze Pamelu Anderson.


Na podporu kandidatury Mélenchona dokonce vznikla i petice, kterou doposud podepsalo asi sedm tisíc Američanů. „Nenuťte Francouze vybírat si mezi liberalismem nadnárodních korporací a xenofobním populismem. Podpořte v prvním kole levicového kandidáta s nejvyššími čísly v průzkumech,“ píše se v petici s jasným odkazem na Mélenchona, který v průzkumech veřejného mínění den ode dne více posiluje.

Vedle Anderson petici podepsali například hollywoodští herci Danny Glover nebo Mark Ruffalo, který se objevil v posledních letech například v komerčně úspěšných filmech Avengers, Iron Man nebo Podfukáři. Nepřekvapí ani fakt, že petici podepsal známý levicový myslitel Noam Chomsky a režisér Oliver Stone, který se stejně jako Mélenchon netají svým obdivem k Fidelu Castrovi. Ostatně před patnácti lety Kubu navštívil a o Castrovi tehdy natočil dokument Comandante.

Už tato neděle ukáže, jestli budou moci Anderson, Stone a spol. slavit. Včerejší průzkum společnosti Harris Interactive napovídá o tom, že se může v prvním kole prezidentských voleb stát skutečně cokoli. Do čela se již dostal socialista Macron s 25 %, za kterým s odstupem následují Marine Le Penová s 22 %. Na třetím místě zůstává s 19 % konzervativní kandidát Francoise Fillon a jen o jedno procento méně získal právě Mélenchon.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

My v ČT nelžeme! sekl Jakub Železný. Vzal papír a začal vymáhat politiku

11:20 My v ČT nelžeme! sekl Jakub Železný. Vzal papír a začal vymáhat politiku

Moderátor Jakub Železný v úterních Událostech, komentářích na ČT jen těžko vydýchával slova ministra…