Říkali vám, že evropští muslimové odmítají islamisty a terorismus? Tak se podívejte na několik statistik

05.04.2016 19:58

Italský publicista Giulio Meotti ve svém textu publikovaném na stránkách amerického think-tanku Gatestone Institute komentuje značně alarmující výsledky průzkumů mezi muslimy žijícími v Evropě. Mnozí z nich podporují myšlenky Islámského státu a pozitivně se vyjadřují také o sebevražedných atentátech.

Říkali vám, že evropští muslimové odmítají islamisty a terorismus? Tak se podívejte na několik statistik
Foto: Hans Štembera
Popisek: Podepisování kondolenční knihy před francouzkou ambasádou v Praze. Lidé tak vzdali poctu nesmyslným obětem teroristických útoků ve Francii

Meotti upozorňuje na výsledky průzkumu prováděného mezi muslimskou populací renomovanou agenturou Pew Research Center. Vyplynulo z něj, že mezi německými muslimy mají sebevražedné atentáty podporu u více než pětiny z nich. Ve Španělsku toto číslo dosahuje téměř 30 % a ve Velké Británii podporuje sebevražedné atentáty dokonce 35 %. Největší radikalizace je patrná ve Francii, kde se k sebevražedným atentátům jako formě protestu vyjádřilo kladně 42 % muslimů. „V Nizozemsku se podle jiného průzkumu ukázalo, že 80 % příslušníků zdejší turecké menšiny nevidí nic špatného na Islámském státu.“

Meotti uznává, že podobné průzkumy je třeba brát s určitou rezervou, přesto jsou jejich výsledky alarmující. „Podávají informace, jakým způsobem se radikalizuje šedá zóna v Evropě a na Blízkém východě. Hovoříme tady o milionech muslimů, kteří projevují sympatie a pochopení pro ideologii a cíle Islámského státu. Kolik muslimů bude schopno tento smrtící virus šířit v oné šedé zóně v Evropě? Odpověď na tuto otázku bude do značné míry určovat budoucnost našeho kontinentu a celé jeho původní populace,“ konstatuje italský publicista.

Celý text v angličtině máte k dispozici ZDE.

„Na světě žije asi 1,6 miliardy muslimů. Řekněme, že pouze 10 % z nich si přeje zlikvidovat nevěřící a doufá v obnovení chalífátu. To ovšem stále dělá 160 milionů lidí. Možná jen 10 % z nich by potom bylo ochotno vydat se po cestě džihádu. To máme 16 milionů lidí. Možná jen 10 % z nich by se opravdu odhodlalo vyhodit se do vzduchu při sebevražedném atentátu,“ cituje Meotti z nedávno publikovaného textu v deníku The Wall Street Journal, jehož autorkou je Peggy Noonan a sarkasticky konstatuje, že i to „je stále dost“.

Meotti zmiňuje i další znepokojivé výsledky průzkumů prováděného v rámci muslimské komunity žijící v Evropě. „BBC krátce po masakru v redakci satirického časopisu Charlie Hebdo zadala průzkum, v němž vyjádřilo podporu pachatelům tohoto teroristického útoku plných 27 % britských muslimů. Průzkum ICM, který zadával magazín Newsweek, zase odhalil, že 16 % francouzských muslimů podporuje Islámský stát. Mezi mladými muslimy toto číslo dokonce činilo 27 %. Minuta ticha za zavražděné redaktory byla na desítkách francouzských školách přerušována nesouhlasnými výroky muslimských žáků,“ připomíná italský novinář.

„Vysokou míru popularity vykazuje Islámský stát také v Belgii. Podle analýzy sledující kladné ohlasy na Islámský stát na Twitteru, Facebooku a blozích se ukázalo, že po Kataru (47 %) a Pákistánu (35 %) nejpozitivněji reagovali právě belgičtí muslimové (31 %). Toto číslo bylo dokonce vyšší než v Libyi, Ománu, Jordánsku, Iráku nebo Saúdské Arábii,“ odkrývá Meotii v závěru svého textu další šokující skutečnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…