Rittig dával Nagyové peníze i dary, potvrdily prý „orgány"

16. 5. 2014 7:18

Podle nejnovějších informací, které zveřejnil deník MF Dnes, měla Jana Nagyová (dnes Nečasová) coby pravá ruka premiéra Petra Nečase k lobbistovi Ivo Rittigovi mnohem blíže, než se vědělo. Podle státních zástupců byli v takřka denním kontaktu. Scházeli se spolu a například prý řešili situaci s rebelujícími poslanci ODS.

Rittig dával Nagyové peníze i dary, potvrdily prý „orgány"
Foto: twitter.com
Popisek: Ivo Rittig

Expremiér Petr Nečas ještě vloni horlivě popíral jakýkoli bližší vztah mezi Janou Nagyovou a lobbistou Ivo Rittigem. Tvrdil, že se viděli jen párkrát a jejich schůzky měly „společensko-zdvořilostní" charakter. Jak ale nyní vyplývá z informací, které olomoučtí státní zástupci ve čtvrtek rozeslali obviněným a advokátům v kauze Nagyová, byli oba dotyční v určitém období v kontaktu téměř každý den.

Kromě osobních schůzek si v období od září 2012 do listopadu téhož roku vyměnili 48 textových zpráv. „Probíhala mezi nimi výměna informací a průběžně byla domlouvána určitá spolupráce... Týkala se i obsazování různých funkcí v orgánech státu a státem kontrolovaných subjektech, když právě v některých z nich se mělo rozhodovat o zájmových veřejných zakázkách," cituje MF Dnes slova státního zástupce Rostislava Bajgera z včerejšího usnesení.

Vztah mezi Nagyovou a Rittigem měl prý také finanční rovinu, píše deník. „Lze učinit závěr, že Ivo Rittig Janě Nagyové platil peníze a dával drahé dárky," napsal také Bajger, který toto tvrzení dokumentuje na odposleších. Například další vlivný lobbista Roman Janoušek během jednoho z jeho hovorů prý uvedl: „Ivo platil tu Janu, každý to věděl..."

Celá skupina kolem Nagyové měla údajně ovlivňovat veřejné zakázky

Advokát Nagyové Eduard Bruna jakýkoli tok peněz od Rittiga ke své klientce popírá. Podle zjištění vyšetřovatelů ale Nagyová mluvila šifrovaně i přímo s Janouškem. Nejde tak pouze o spolupráci mezi ní a Rittigem, ale o širší skupinu, která měla údajně ovlivňovat státní zakázky.

Kromě Janouška má jít také o někdejšího náměstka vrchního státního zástupce v Praze Libora Grygárka, jehož majetek policisté zkoumali. Dospěli k závěru, že on i jeho blízcí disponují jměním, které si ze svých příjmů nemohli pořídit.

Kromě toho našli policisté při domovní prohlídce Jany Nagyové materiály k různým veřejným zakázkám a také luxusní zboží, jehož cenu odhadli na více než deset milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Demisi, demisi, volal Václavák. „Bureš, pudeš!“ Mluvil i šéf neziskovky, prý k 80 tisícům lidí. Byli jsme přímo v davu

19:02 Demisi, demisi, volal Václavák. „Bureš, pudeš!“ Mluvil i šéf neziskovky, prý k 80 tisícům lidí. Byli jsme přímo v davu

REPORTÁŽ Druhé adventní úterý podvečer se na Václavském náměstí neslo v duchu protestů proti Andrej…