Rittig pospíchá za Topolánkem a Bendlem, napsal prý ve svém deníku zabásnutý exšéf nemocnice

11.03.2015 14:10 | Zprávy
autor: vam

Další výňatky z deníku bývalého ředitele pražské Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého přináší server Lidovky.cz. Bývalý šéf nemocnice je společně se svým tehdejším náměstkem Michalem Toběrným stíhán kvůli tendrům na digitalizaci chorobopisů a nákup gama nože. Sám Dbalý o svých zápiscích tvrdí, že je to směs reality a literární fikce.

Rittig pospíchá za Topolánkem a Bendlem, napsal prý ve svém deníku zabásnutý exšéf nemocnice
Foto: twitter.com
Popisek: Ivo Rittig

Dbalý si podle svých zápisků přišel k právníkům lobbisty Ivo Rittiga pro úplatek, prý se to stalo 20. ledna 2010. Píše, že dorazil do centrály, jak nazýval sídlo advokátní kanceláře Šachta&Partners, pro niž pracoval David Michal.

Začíná atak na 30 M pro ODS

„David Michal (moo) + řada témat v konsenzu, mimo jiné komerce. Trochu se mi zdá, že začíná atak na dalších 30 M z vydělaného balíku pro ODS!!! To by byl problém!!! Diskuze bude pokračovat,“ napsal si Dbalý. Server připomíná, že písmeno M používal jako zkratku pro miliony, moo byl v jeho zápiscích slangový výraz pro peníze.

Odkud se vzalo oněch 30 milionů z balíku pro ODS, už ale nevysvětluje. Podle serveru se dá předpokládat, že píše o penězích souvisejících s údajně zmanipulovanými zakázkami.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Vendula Svobodová byl položen dotaz

Dá se nyní nějak zjistit, kdo z politiků využívá obecní bydlení?

Myslíte, že těch politiků jako Mrázová bude víc? A máte pro váš návrh, aby to, kdo z politiků využívá obecní byt bylo veřejné podporu u jiných stran? A nebylo by ještě lepší, kdyby se zásadně změnila kritéria pro přidělování takových bytů?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo jiný vám prozradí, že se tu podvádí? Umělci hřímali před ČT

19:50 Kdo jiný vám prozradí, že se tu podvádí? Umělci hřímali před ČT

Spolek Milion chvilek pro demokracii v čele s Mikulášem Minářem dnes odpoledne svolal pochod na podp…