Rittig žaluje protikorupční fond, k soudu však nepřijde

27. 6. 2013 6:45

Pražský městský soud dnes projedná žalobu podnikatele Iva Rittiga proti Nadačnímu fondu proti korupci. Rittig požaduje, aby z webových stránek fondu zmizela tvrzení, která jej spojují s tunelováním pražského dopravního podniku. Podnikatelovo jméno se v poslední době objevilo také v policejních dokumentech souvisejících se zatýkáním v kauze někdejší šéfky kabinetu expremiéra Petra Nečase Jany Nagyové.

Rittig žaluje protikorupční fond, k soudu však nepřijde
Foto: Hans Štembera
Popisek: V souvislosti s kauzou Nagyová proběhl v Praze policejní zásah ve vile Ivo Rittiga

Podle právního zástupce NFPK Petra Kočího lze očekávat, že soud dnes rozhodne. Žaloba se projednává již počtvrté, dosud ji soudce odročoval. Jedním z důvodů byl také výslech Rittiga, který žije v Monaku. Podnikatel nedávno v souvislosti s vyšetřováním v případu Nagyové sdělil, že v dohledné době do Česka nepřijede. Soudce již dříve naznačil, že může rozhodnout bez jeho výslechu.

Rittig je spojován i se sledovanou kauzou Jany Nagyové

Policie spojuje Rittigovo jméno s razií, která v polovině června vyústila v obvinění osmi lidí ve dvou kauzách, které spojuje Nagyová. Jeden případ se týká údajného zneužívání vojenské rozvědky a druhý údajné korupce bývalých poslanců ODS Petra Tluchoře, Ivana Fuksy a Marka Šnajdra, kteří se vzdali poslaneckého mandátu. Zákonodárci poté získali funkce v dozorčích radách státem vlastněných firem. Nagyovou policie obvinila také z toho, že ze soukromých důvodů nechala sledovat Nečasovu manželku a dva zaměstnance Úřadu vlády Vojenským zpravodajstvím.

K Nagyové se ale podle policejních dokumentů kriminalisté dostali při prošetřování podezření na údajnou organizovanou zločinnou skupinu složenou právě z údajných lobbistů Romana Janouška, Rittiga či také Tomáše Hrdličky.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Teď vás naštvu! Babiš utřel Jiřího Mádla a Milion chvilek

19:54 Teď vás naštvu! Babiš utřel Jiřího Mádla a Milion chvilek

Premiér Andrej Babiš (ANO) přišel s pravidelnou nedělní zprávou „Čau lidi“ na svém facebookovém prof…