Robert Fico k uprchlíkům: Ve všem jsem měl pravdu. Chtějí jen sociální dávky. V Srbsku jim nebylo bezpečno, ani v Rakousku. Až v Německu si řekli, že jsou doma

26.01.2016 7:39

Slovenský premiér Robert Fico burcoval ve svém rozhovoru s MF Dnes Evropu, aby co nejrychleji vytvořila společné pohraniční síly, jež zastaví migrační vlnu. „Ať mi nikdo neříká, že tak bohatá, 500milionová EU nedokáže z technického hlediska zastavit nelegální migraci,“ uvedl. Fico je znám svým postojem vůči uprchlíkům, kdy odmítá přijmout povinné kvóty.

Robert Fico k uprchlíkům: Ve všem jsem měl pravdu. Chtějí jen sociální dávky. V Srbsku jim nebylo bezpečno, ani v Rakousku. Až v Německu si řekli, že jsou doma
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér SR Robert Fico

„Stát musí mít právo říci ne, pokud si myslí, že něco není dobré řešení. Kvóty a jakýsi diktát, že musíte na území Slovenska přijmout určité množství lidí jiného náboženství, musí být výsledkem shody hlav států, a ne většinového rozhodnutí v rámci setkání ministrů vnitra,“ nechal se slyšet Fico s tím, že není možné označovat Slovensko za nesolidární jen proto, že má jiný názor na kvóty. 

Podle Fica má většina přistěhovalců ekonomické motivy. „Proč se necítili bezpečně v Srbsku, proč se necítili bezpečně v Rakousku, ale až v Německu najednou řekli, tady jsme doma. A proč? Protože pochopitelně očekávali silné sociální benefity,“ konstatuje. 

„Pokud budeme takto pokračovat dále, tak vedeme Evropu k sebezničení. A já tomu odmítám přihlížet. Evropská unie je naším životním prostorem. Chceme být součástí EU, chceme být solidárními partnery. Ale nebudeme se účastnit rozhodnutí, které je proti Evropské unii, je nesmyslné a je fiaskem, jak tomu v případě kvót je,“ nebere si servítky Fico. Dle jeho názoru je nutné dát co nejrychleji dohromady evropskou pohraniční stráž. 

„Schengenská hranice je naší hranicí, hranicí všech zemí uvnitř Schengenu. A ty musí mít pocit, že je dobře hlídaná. My všichni jsme ohroženi tím, že některé země selhávají. Není možné se tvářit, že řešení je v kvótách. A já to říkám jasně. Pokud dostanu šanci být i po volbách předsedou slovenské vlády, nepolevím, pokud jde o kvóty, ani o milimetr,“ dodává. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera Zeman... A teď něco ještě horšího. Nechtějte vědět, ke komu přirovnali Angelu Merkelovou

12:14 Včera Zeman... A teď něco ještě horšího. Nechtějte vědět, ke komu přirovnali Angelu Merkelovou

Na adresu Angely Merkelové se valí jedna pohroma za druhou. Merkelová končí v roli předsedkyně němec…