Rodiče vítáni: Ve škole se bude učit etika

20.05.2012 7:17 | Zprávy
autor: joh

Ve škole by se měla začít učit etika. Promítnout by se měla do všech hodin a působit tak na školní prostředí. Spolupráci rodičů se školou pomáhá také značka Rodiče vítáni. Tu může dostat škola, která splní jasná kritéria a je otevřená rodičům. Informuje o tom Český rozhlas.

Rodiče vítáni: Ve škole se bude učit etika
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti, ilustrační foto

Značku může dostat škola, která splní jasná kritéria a je otevřená rodičům. Certifikát už má na 300 škol. O dvacet institucí víc už také zařadilo etiku do výuky. Zatím ale není povinným předmětem.

Škola supluje rodinu

„Ta škola musí dýchat etikou, prostě se musíte s etikou potkat v chodbě a potkat na hřišti,“ říká první dáma etikety Eliška Hašková Coolidge na základě zkušeností z amerických škol.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jan Lipavský byl položen dotaz

Výhružky Zelenského

Co říkáte na to, jak Zelenský vyhrožoval Orbánovi? Já chápu, že je naštvaný, možná už i vyčerpaný, ale nemyslíte, že to přehnal? Paradoxně tím nahrává podle mě protistraně a jen si tím uškodí. Nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český krmelec a napálené střední vrstvy. Profesor Keller nahlíží do ekonomické inventury

15:35 Český krmelec a napálené střední vrstvy. Profesor Keller nahlíží do ekonomické inventury

NEKOREKTNĚ S KELLEREM Inventura aneb Kam jsme došli? Tak se jmenuje bilance vývoje naší země od roku…