Roithová příští rok nechce jít do voleb. Do vedení lidovců však kandiduje

05.06.2013 21:18 | Zprávy
autor: jav

Zuzana Roithová dosáhla slušného výsledku v prezidentských volbách a dávají se jí značné šance i na stranickém kongresu. Nyní však europoslankyně překvapivě oznámila, že si chce od politiky odpočinout, a proto v příštím roce nehodlá kandidovat ve sněmovních, ani v evropských volbách.

Roithová příští rok nechce jít do voleb. Do vedení lidovců však kandiduje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vyšla kniha o kandidátce na prezidenta Zuzaně Roithové. Jejím kmotrem byl Michal Horáček

„Paní doktorka Roithová se rozhodla nekandidovat ve sněmovních ani evropských volbách,“ uvedl Pavel Bělobrádek, předseda lidovců, kteří si o víkendu na kongresu budou volit nové vedení. Roithová, nejvýraznější postava strany, patří k favoritům voleb. Bělobrádek informaci poskytl serveru Deník.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

EU

Dobrý den, vím, že dost kritizujete EU. Ale jste pro naše vystoupení z ní nebo myslíte, že je EU dobrá, jen v ní rozhodují špatní politici a podle mě bohužel mnohdy hlavně ti, které vlastně nikdo nevolil. Je podle vás EU reformovatelná nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posílení „občanské společnosti” v EU. Dalších 220 miliard neziskovkám

4:45 Posílení „občanské společnosti” v EU. Dalších 220 miliard neziskovkám

Evropská komise rozdělí přes 200 miliard korun neziskovým organizacím – ale jen těm, které budou pro…