Roky končící osmičkou bývají historické. Jaroslav Bašta před tím nastávajícím hovoří rovnou o rozpadu EU

31.12.2017 6:51 | Zprávy

Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta vyhlíží rok 2018. V historii české státnosti hrály roky zakončené osmičkou důležitou roli. Nejinak tomu může být i letos. Bašta se v komentáři pro PrvníZprávy.cz rozepsal o možném konci Evropské unie. Konec tohoto společenství rozhodně nepovažuje za tragédii.

Roky končící osmičkou bývají historické. Jaroslav Bašta před tím nastávajícím hovoří rovnou o rozpadu EU
Foto: Vít Hassan
Popisek: Jaroslav Bašta na besedě: Dnešní Ukrajina jak ji neznáte. 29. 11. Novotného lávka, Praha

Rok 2018 se neúprosně blíží. Může to být důležitý rok. Když se podíváme do české historie, zjistíme, že v roce 1348 vznikla Univerzita Karlova v Praze, v roce 1618 začala Třicetiletá válka, která určila osud našeho království na tři století. V roce 1918 se zrodila naše republika. V roce 1938 bylo Československo zničeno v Mnichově. V roce 1948 uchvátili moc v naší zemi komunisté. V roce 1968 vjely do naší země sovětské tanky. Co přinese rok 2018?

Jaroslav Bašta zavzpomínal ještě na první světovou válku, která rozbila Rakousko-Uhersko. Začala v roce 1914. Válka na Ukrajině začala v roce 2014. Podle Bašty vrátila tahle válka do hry propagandu, kterou on a jeho vrstevníci pamatovali jen z časů před rokem 1989, kdy naši zemi ovládali komunisté. Dnes znovu existují témata, o kterých se v duchu politické korektnosti nemluví.

„Pravda, mají dnes jiná, téměř vznešená jména, ale platí o nich ono biblické, že poznáte je po jejich ovoci. Antisemitismus se maskuje jako antisionismus, ovšem protestem proti politice státu Izrael se za tichého souhlasu hlasatelů politické korektnosti může stát i podpálení synagogy. Princip kolektivní viny platí také pro všechny bělochy, neboť jsou obtíženi hříchem kolonialismu a své historické nadřazenosti, proto je třeba je vykázat ze slušné barevné společnosti. Včetně jejich historických portrétů, aby mohla být nastolena historická spravedlnost. Brání-li se tomu, jsou označeni za rasisty,“ napsal Bašta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

19:45 „Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

V pondělí si lidé stěžovali na kolabující webovou stránku České televize a rozhlasu při povinné regi…