Romské rodiny únosem spory neřeší, brání Romy dědeček Michalky

14.07.2012 18:21

Michalka, kterou 4. července ukradl jako osmnáctidenní mimimko cizí muž přímo z kočárku, se v sobotu vrátila domů. Únosce ujel v autě do Německa, kde se po něm na několik dní slehla zem. Pět dní po únosu německá policie nalezla muže i s holčičkou. Dnes dopoledne si pro ni rodiče do Německa jeli, do Čech se vrátili k večeru.

Romské rodiny únosem spory neřeší, brání Romy dědeček Michalky
Foto: rep
Popisek: Romské děti si hrají na hřišti

"Veškerá vyšetření má za sebou, všechno souhlasí. Vůbec mě nepřekvapilo, že to takto zkoumali. Dalo se předpokládat, že budou dělat všechna zkoumání a volovinky. To k tomu patří. Šlo zkrátka o to, aby nám nevydali jiné dítě," řekl dědeček holčičky chvíli po příjezdu do Čech serveru Týden.cz.

Německá strana totiž s jejím vydáním čtyři dny váhala, protože se musely vyřídit potřebné papíry a provést test DNA. Rodina nechtěla před svým odjezdem do Německa sdělit, kde k předání holčičky dojde kvůli zvýšenému zájmu veřejnosti. Už dříve ale médiím sdělila, že dnes uspořádá oslavu v rodinném kruhu, zítra i pro všechny příbuzné a ty, kteří se na jejím vypátrání podíleli.

Během jejího únosu se šířily i spekulace o možném motivu únosce. Na veřejnost dokonce prosákl i jeden z možných motivů a to, že se jedná o jejího pravého otce, nebo někoho z rodiny. To ale její dědeček kategoricky odmítá. "Řeknu to jednou a naposledy. Rodina s únosem nemá nic společného. Je to nesmysl. Už mám dost těch povídaček. Jedna bába povídala a byla úplně mimo. Jestli chcete slyšet pravdu, počkejte si na soud," řekl. Podle něho Romové neřeší spory v rodině tak, že by si kradli děti.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman, toho si pamatujeme. Ten mával Krtkem! Mluvili jsme s mladými Číňankami, které přijely do Prahy. A koukali jsme

11:41 Zeman, toho si pamatujeme. Ten mával Krtkem! Mluvili jsme s mladými Číňankami, které přijely do Prahy. A koukali jsme

Vztahy mezi Českou republikou a Čínou se prohlubují nejen na poli obchodu, ale také v akademické sfé…