Roste počet lidí s depresemi. Češi se vyrovnali celosvětovému průměru

10.06.2012 8:45

Rapidně narůstá počet Čechů, již trpí depresemi a úzkostnými stavy. Četnost návštěv tuzemští psychiatrové počítají na 300 tisíc návštěvníků ročně, ve skutečnosti jich však může být daleko více. Dalo by se mluvit o epidemickém charakteru, tvrdí odborníci.

Roste počet lidí s depresemi. Češi se vyrovnali celosvětovému průměru
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto.
reklama

V roce 2000 přišlo s poruchami nálad k odborníkům kolem 63 tisíc Čechů, o deset let později to bylo o polovinu více. S úzkostmí do dohromady dělá 300 tisíc.

„Nárůst duševních poruch má prakticky epidemický charakter. Neumíme třídit podstatné od nepodstatného, ztrácíme základní hodnoty, máme málo pevných kamenů, kterých se můžeme držet,“ cituje pro Českou televizi psychiatr Zdeněk Bašný.

S nárůstem onemocnění se zvyšuje i počet lidí, jež musí užívat antidepresiva, čímž se Česko vyrovnalo celosvětovému průměru. Úzkostmi, depresemi a poruchami nálad trpí ve světě víc než 84 milionů lidí.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

22:38 Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

Vláda vyhlásila opět nouzový stav. Od pondělí na tři týdny bude také výrazně omezen pohyb osob. Pro …