Rozbitá ústa kolem fotbalu: Petra Procházková, Jakub Janda a Roman Šmucler kárají Rusy

15.06.2016 9:03

Fotbalové Euro je poznamenáno agresivitou některých fanoušků. Ruští řezníci, jak je nazvala redaktorka Lidových novin Petra Procházková ve svém dnešním komentáři, mají prý své kroky pečlivě naplánované.

Rozbitá ústa kolem fotbalu: Petra Procházková, Jakub Janda a Roman Šmucler kárají Rusy
Foto: worldwide.com
Popisek: Fotbal, ilustrační foto

Procházková tvrdí, že vůdci rvaček se domlouvají na podrobnostech prostřednictvím sociálních sítí. „Z domovské Rusi jim radí ti, kteří se na Euro 2016 ve Francii nedostali, neboť nesehnali zhruba dva a půl tisíce eur. Společně se přece na podobné akce připravovali v ruských lesích, kde pravidelně probíhají bojová cvičení ruských ultras. Nyní, pod pohrůžkou diskvalifikace svého týmu, se možná fanoušci z Ruska obrní větší opatrností, ale to je trošku pozdě – reputace budoucího pořadatele MS ve fotbale v roce 2018 je definitivně pošramocena,“ uvádí Procházková s tím, že ruští fanoušci jsou přímými následníky fanoušků sovětských. 

Komentátorku překvapily reakce ruských politiků, kteří místo toho, aby nabádali své krajany řádící v cizině ke klidu a slušnosti, nechali se unést. Jako příklad uvedla lídra liberálních demokratů Vladimira Žirinovského.

„Agresivita fanoušků není nijak překvapivá. Zarážející je míra tolerance oficiálních ruských míst k propagaci násilí a nenávisti k západnímu světu. V řadě prohlášení totiž zní tóny imperiálního vlastenectví a pak ještě jeden motiv – odpor k homosexuálům – tak nemístný právě v tyto dny – transformovaný často do vyobrazování Evropy jako ‚gay klubu‘, ve kterém mají hlavní slovo sexuální menšiny, zatímco ‚skuteční chlapi‘ už zůstali jen v Rusku,“ uzavřela Procházková.

Své k ruským fanouškům napsal na svém facebookovém profilu také lékař Roman Šmucler. „Mám Rusko a Rusy rád, ale jinou reakci na chování ve Francii jsem ani nečekal. To je náš slovanský malér. Cokoli špatného si dokážeme ‚okecat‘. Přece jsou to naši kluci ne? A celý svět nám křivdí, nechápe nás; musíme se jim všem bránit, jen my děláme vše dobře... Emoce nad zákon. Jenže škodíme tím hlavně sobě,“ podotkl ke konfliktu.

„Podmínečné vyloučení Ruska za řádění jeho chuligánů a pokuta 150 000 EUR. Homofašisti. Brzy si Moskva bude moci hrát fotbal tak se svými přáteli z KLDR. Každý svého štěstí strůjcem. Když se v tolika různých oblastech od atletiky po hranice sousedů nechováte férově, dané společenství vámi začne přirozeně opovrhovat,“ napsal pro změnu Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prasárničky! Na Klause ml. udeřilo: Jde o zločinné uprchlíky. Zásadní info

7:03 Prasárničky! Na Klause ml. udeřilo: Jde o zločinné uprchlíky. Zásadní info

Poslankyně ODS Jana Černochová nenechala nit suchou na svém bývalém kolegovi Václavu Klausovi mladší…