Rozčílený Václav Krása, kterému nadávají za spolupráci s Okamurou: SPD byli jediní, kdo za Národní radou zdravotně postižených přišel

23. 6. 2018 19:44

Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása se na svém facebookovém profilu vyjádřil k tomu, že podporuje zájmy zdravotně postižených osob, nikoliv politické strany. Reagoval tak na spojování jeho jména s hnutím SPD Tomia Okamury.

Rozčílený Václav Krása, kterému nadávají za spolupráci s Okamurou: SPD byli jediní, kdo za Národní radou zdravotně postižených přišel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása

„Již 30 let se věnuji problematice osob se zdravotním postižením, jejichž práva a zájmy hájím v oblasti tvorby legislativy, tedy na té nejvyšší úrovni. Národní radu osob se zdravotním postižením ČR zastupuji v rámci Vládního výboru pro zdravotně postižené občany, Podvýboru pro sociální služby a osoby zdravotně postižené, Řídícího výboru Národního rozvojového programu Mobility pro všechny, Zdravotně sociální komise předsednictva Svazu měst a obcí ČR a v Pacientské radě Ministerstva zdravotnictví ČR. Mimo to, jsem externím odborným poradcem v sociální komisi KDU-ČSL a občas připravuji odborné materiály pro ČSSD a ANO,“ začal zeširoka Krása.

  • Celý příspěvek Václava Krásy najdete ZDE.

„Je politováníhodné, že SPD v Praze byla jediná strana, která se na mne a na NRZP ČR obrátila s žádostí o témata pro svůj volební program pro osoby se zdravotním postižením. Témata jsme dodali a jsou v programu této strany. Kdyby se na nás obrátila kterákoliv jiná politická strana, tak bych jim určitě také nabídl témata pro jejich volební program,“ poznamenal s tím, že Národní rada osob se zdravotním postižením komunikuje se všemi stranami, jež se snaží přispět k zlepšení života lidí se zdravotním postižením.

„Z tohoto důvodu není mým úkolem činit rozdíly a rozhodovat, komu odbornou radu poskytnout a komu nikoli, protože mým cílem a cílem Národní rady osob se zdravotním postižením ČR je hájit práva a zájmy osob se zdravotním postižením. Podpořil jsem zájmy zdravotně postižených občanů, nikoli zájmy politické strany,“ zdůraznil Krása.

  • Psali jsme ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Telička, Niedermayer a exporadce Švejnara v Moravcově bublině. Shodli se, že referendum je obrovská past

13:38 Telička, Niedermayer a exporadce Švejnara v Moravcově bublině. Shodli se, že referendum je obrovská past

Václav Moravec si ve svém studiu připomínajícím obrovskou bublinu podal ruku s Pavlem Teličkou, euro…