Rozhněvaný poslanec Zavadil před kamerou: Svinstvo! Vzal bych na ně karabáč!

01.02.2016 19:27

Někdejší odborář a dnešní poslanec za ČSSD Jaroslav Zavadil (ČSSD) usedl do křesla pro hosta v pondělním Interview ČT24. Napřed vychválil premiéra Bohuslava Sobotku a jak jemu, tak prezidentovi Miloši Zemanovi doporučil, aby se usmířili. Následně došlo na uprchlickou krizi, elektronickou evidenci tržeb a firmu OKD. Tady si host nebral servítky.

Rozhněvaný poslanec Zavadil před kamerou: Svinstvo! Vzal bych na ně karabáč!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý předseda ČMKOS Jaroslav Zavadil

„Jsem spokojen s tím, jak si Bohuslav Sobotka (ČSSD) počíná,“ poznamenal poslanec. Pokud jde o jeho válku s prezidentem, měli by si prý oba pánové sednout a vyříkat si to. „Já budu s panem prezidentem hovořit asi za 14 dní, zatímco s Bohuslavem Sobotkou asi za týden, takže se pokusím zahrát si mezi nimi na jakéhosi mediátora,“ doplnil.

Při návštěvě Moravy se ale přesvědčil, že přestřelka dvou silných politiků voliče vlastně příliš nezajímá. Spolu s nimi se Zavadil domnívá, že Česká republika musí řešit důležitější věci. Když byl na zmíněné návštěvě Moravy, lidé za ním chodili a ptali se: „Prosím vás, co tam blbnete?“

Následně se vyjádřil k uprchlické krizi. „Nemyslím si, že bylo dobré otevřít náruč migrantům. Já si dokonce myslím, že to nebylo neplánované, částečně plánované to být muselo. Když ty přesuny uprchlíků organizují stovky lidí, tak to přece není možné,“ podal svůj názor na uprchlickou krizi před kamerou. Ocenil, jak si v potýkání s migrační vlnou počíná maďarský premiér Viktor Orbán. Sám Zavadil patří mezi výrazné kritiky kvót na uprchlíky, ale zároveň se domnívá, že by Česká republika měla zůstat členským státem EU, protože naše ekonomika je proexportní, takže potřebujeme zůstat členy tohoto společenství.

Došlo také na nápad Andreje Babiše na zlevnění piva. „Já bych raději zlevnil vodu, ono to koneckonců s tím pivem také souvisí, ale nejen s ním,“ zaznělo z úst Zavadila. Pokud jde o myšlenku Andreje Babiše, že se touto cestou snaží podpořit elektronickou evidenci tržeb, podle Zavadila by pro nás bylo mnohem lepší, kdybychom už před lety zavedli registrační pokladny s fiskální pamětí, což před časem razantně kritizoval dnešní předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. „A dnes by byl možná rád, kdybychom je tu už měli,“ doplnil Zavadil.

Velice se rozohnil, když došlo na společnost OKD a horníky. „Vydělat si za 12 až 14 let nějakých 100 miliard korun a neodložit si ani korunu na dobu, kdy už nebudu moci těžit, to považuji za totální svinstvo. Já bych na takovou společnost vzal karabáč,“ udeřil. Karabáč by vzal na majitele firmy. Horníkům stát musí pomoci.

Nakonec se vyjádřil k růstu platů v Česku. Tam, kde roste produktivita, by měly stoupat i mzdy. Jinak se k Západu nepřiblížíme. Napomoci tomu může i růst minimální mzdy, byť ministr financí Andrej Babiš naznačuje, že to ekonomicky nemusí být vždy nejlepší cesta. „Já si vzpomínám na jednu předvolební debatu z Karlovarska, kde kandidát na poslance za hnutí ANO řekl, že by minimální mzda měla být 14 tisíc. Takže proč by to nemohlo být alespoň 11 tisíc,“ uzavřel své vystoupení Zavadil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trojice europoslankyň vyvracela studentům mýty, které se  šíří o EU. Za čtrnáct let jsme se prý nenaučili, jak se v ní chovat

19:49 Trojice europoslankyň vyvracela studentům mýty, které se šíří o EU. Za čtrnáct let jsme se prý nenaučili, jak se v ní chovat

REPORTÁŽ Chcete euro? „Jakmile euro nebude pro lidi přijatelné, je to z mého pohledu riskantní věc.“…