Rozkrytí kauzy Opencard: Analytik nabízí hned tři pohledy na kauzu

27.03.2013 13:28

Kauza Opencard se táhne již drahnou dobu. Současné vedení hlavního města Prahy nese na bedrech problémy, o kterých rozhodovalo vedení předchozí a přece policie předložila obvinění dnešním radním, kteří se snad snaží napravit předchozí problémy. Proč? Tuto otázku si v komentáři pro server Ihned.cz klade analytik Hospodářských novin Petr Fischer.

Rozkrytí kauzy Opencard: Analytik nabízí hned tři pohledy na kauzu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Validátor karty Opencard
reklama

Levicová opozice vyzvala pražské radní s policejním obviněním na krku k rezignaci. Podle Fischera se to dalo čekat. Otázkou však je, proč vyšetřovatelé obvinili až současné vedení radnice. Aniž by chtěl zasahovat do práce policie, předkládá analytik tři možná vysvětlení.

Mělo by opravdu dnešní vedení odstoupit?

Existuje možnost, že se personálně obměněná justice začíná zabývat každým zvláštním jednáním politiků. Policie také může usilovat o proniknutí ke kořenům problémů a obvinění současných radních možná otevře kriminalistům cestu k prověření jednání předchozích politiků. Nabízí ze ale i třetí možnost. Někdo s přístupem k informacím navedl policii tak, aby fakticky odstavila pražské vedení.

"Jindy samozřejmě pochopitelná výzva k odstoupení celé rady hlavního města Prahy není zkrátka v tomto případě tak samozřejmě akceptovatelná. Námitka, že rada musela rozhodnout na základě předchozích špatně uzavřených smluv, ovšem stojí za kriminalistické prozkoumání," míní analytik.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

17:25 Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

Epidemiolog a vakcinolog Jiří Beran byl hostem rozhovoru na XTV. Výrazně doporučoval očkování, podle…