Rozpad Babišovy vlády. Vláda epidemiologů. No ale co Zeman... Padlo mezi novináři

25.02.2021 19:59

Novinář Petr Kamberský tvrdí, že menšinová vláda Andreje Babiše je v současné krizi pro zemi katastrofou. Je podle něj potřeba zavést vládu národní jednoty, kde budou sedět epidemiologové a další. „Až na to, že se všichni bojí, co by provedl ten člověk na Hradě, vláda sama o sobě to logicky nezabalí a opozice si nechce pálit prsty,“ nevidí východisko Kamberský.

Rozpad Babišovy vlády. Vláda epidemiologů. No ale co Zeman... Padlo mezi novináři
Foto: Repro Facebook
Popisek: Komentátor LN, Petr Kamberský

„Situace je zjevně zralá na úplně jinou vládu: vládu národní jednoty, vládu epidemiologů, vládu záchrany. Menšinová vláda vedená rezignovaným premiérem je to nejhorší, co nás v tuhle chvíli mohlo potkat,“ píše Kamberský rezolutně na svém facebooku.

Problém je ale podle něj ten, že k této situaci nejspíše nikdy nedojde. „Všichni se bojí, co by provedl ten člověk na Hradě. Vláda sama o sobě to logicky nezabalí a opozice si nechce pálit prsty,“ má jasno Kamberský a přidává slova šéfa odborů Josefa Středuly.

„Dlouho jsem stál stranou štvanice na vládu. Z dnešního jednání s premiérem jsem ale slušně řečeno rozladěný. Chtěl jsem znát konkrétní plány a řešení velmi vážné situace. Místo toho jsem byl svědkem něčeho, co zatím neumím vyhodnotit. Musel jsem se jít projít ven. Myslím si, že si opozice počká na to, až situace úplně krachne při vidině vysokého výsledku ve volbách,“ řekl v týdnu Středula po jednání tripartity.

Podle bývalého novináře ČTK Jakuba Dospivy je zde ale pořád možnost, že se vláda rozpadne. „Já myslím, že rozpad vlády kvůli nějaký zásadní věci typu obědy ve školní jídelně je tak nějak v logice dalšího vývoje,“ reagoval ironicky Dospiva.

Další se zejména bojí, že by pád vlády přenesl pravomoci na prezidenta Miloše Zemana. „Myslím, že se všichni bojí toho, že po pádu Babiše by to měl v rukou Zeman... toť vše,“ napsal exposlanec TOP 09 Michal Kučera.

„Myslíte vládu jmenovanou bez voleb mstivou rusko-čínskou loutkou?“ reagoval na Kamberského spisovatel Jiří Padevět.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tragická smrt zpěvačky má dohru. Nakazit se schválně? Velmi špatný nápad

17:21 Tragická smrt zpěvačky má dohru. Nakazit se schválně? Velmi špatný nápad

Spolu s úmrtím zpěvačky Hany Horké se objevila silná kritika těch, kdo plánují imunitu získat proděl…