Rozpad ODS právě teď: Pospíšil chce být předsedou, Kuba je mimo hru

24.10.2013 12:41

VÍME PRVNÍ Plzeňané se nestačí divit. A zbylí voliči ODS zřejmě také ne. Bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil totiž v dopise veřejnosti tvrdí, že v případě výrazného mandátu je ochoten kandidovat na předsedu ODS. A to oznámil prakticky čtyřiadvacet hodin před volbami.

Rozpad ODS právě teď: Pospíšil chce být předsedou, Kuba je mimo hru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jíří Pospíšil
reklama

Na Plzeňsku dlouhodobě ruku v ruce vládne ODS a ČSSD. Mnozí voliči tak v letošních volbách váhají a svou podporu směřují především k hnutí ANO Andreje Babiše. Část bývalých procent se zřejmě nakloní také na stranu exministra dopravy Bárty, kandidujícího za Okamurův Úsvit.

Anketa

Kdo by byl lepší předseda ODS?

hlasovalo: 1172 lidí
Jiří Pospíšil (ODS) na danou skutečnost reagoval víc než překvapivě. V dopise, který mají ParlamentníListy.cz k dispozici, doslova píše: „Tyto volby vnímám jako referendum o mé pozici v politice. Pokud mi voliči dají výrazný mandát, jsem připraven kandidovat na předsedu ODS."

Dodejme, že podle aktuálních průzkumů se ODS pohybuje zhruba na hranici sedmi procent. Miroslava Němcová pro ParlamentníListy.cz ve čtvrtečním rozhovoru navíc dodala, že „volby jsou velkou loterií. Jak lidé uplatní preferenční hlas, neví nikdo, tudíž se může každému stát, i skvělému člověku, že nakonec bude přeskočen těmi, kteří projdou na preferenční hlasy".

O tom, že Jiří Pospíšil vyzve předsedu Martina Kubu a ještě více rozdrolí jeho už tak slabou pozici, nikdo z oslovených členů strany nevěděl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaromíru Soukupovi málem bouchla hlava z covidu. A ještě mu vynadali

10:11 Jaromíru Soukupovi málem bouchla hlava z covidu. A ještě mu vynadali

Moderátor Jaromír Soukup si myslí, že Andrej Babiš a lidi kolem něj jsou grázlové a lháři. To prý kv…