Rozpad koalice mě nepřekvapil, předvídal jsem to, tvrdí Bém

24.11.2011 20:25

Záhy po rozpadu koalice na pražské radnici se ODS a TOP 09 domluvila na společném vládnutí. Občanským demokratům zůstala funkce primátora a získali pět míst v radě. TOP 09 zde má většinu, šest křesel. Bývalého pražského primátora a poslance ODS Pavla Béma rozpad koalice nepřekvapil. „Musím přiznat, že jsem to předvídal,“ uvedl v Impulsech Václava Moravce.

Rozpad koalice mě nepřekvapil, předvídal jsem to, tvrdí Bém
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bém pokládá pamětní dlažební kostku do dlažby Karlova mostu

„Jsem rád, že se to takhle rychle vyřešilo, bezvládí by pražské radnici ani rozvoji města rozhodně nesvědčilo," vyjádřil se Pavel Bém ke vzniku nové koalice. „Této nové koalici věřím více i vzhledem ke společné ideové linii, neboť i v malé politice se hraje o ideové principy."

Pavel Bém doufá, že nová koalice obstojí. „Přál bych jí, aby přežila funkční období, ale jist si s tím nejsem. TOP 09 mě totiž vůbec nepřesvědčila, jako bývalá opoziční strana. Nová koalice se může potýkat s problémy kvůli rozkolu v ODS a nezkušenosti TOP 09. Dnes je těžko soudit nakolik bude nová koalice funkční a efektivní. Doufám, že její program bude realistický, pustý populistických slibů, a že se bude strana dívat hlavně na rozpočet."

SLEDUJEME Rozpad magistrátu v Praze

Svobodův puč

Část občanských demokratů si stěžuje na puč Bohuslava Svobody, který se bez vědomí šéfa pražské ODS Borise Šťastného dohodl s TOP 09 na vzniku koalice. „Je jisté, že ODS nebyla jednotná. Novináři tvrdí, že existovala jedna skupinka kolem primátora Svobody, a pak ta druhá, početnější. Já osobně jsem dokonce přesvědčen, že těch skupinek bylo víc," zdůraznil na radiu Impuls Bém.

Možným vyústěním současné situace je i změna ve vedení pražské ODS. „Dojde asi k jakémusi smírčímu postupu," nastínil Bém budoucí vývoj. „Ten buď přinese shodu, v což pevně věřím, a nebo vyvolá pnutí. Nemyslím si ale, že by to do vedení pražské ODS vyneslo Bohuslava Svobodu."

Rozpadem koalice rovněž skončil mnohamiliardový tendr na svoz odpadu. „Já o tendru vím hrozně málo, ale je podivné, že když město potřebuje investiční miliardy, tak v tu dobu vypisuje tendr za 13 miliard. Určitě bych zakázku vypsal alespoň na kratší čas," vysvětlil Bém.

Čtěte více:
Pražská radnice: Na koalici se bude dohadovat TOP 09, ODS i ČSSD
Radní z ODS zůstanou, ale s omezenými kompetencemi
Jak to bylo s rozpadem pražské koalice. Víme více

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor:

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…